İNSANLIĞINI AL GEL

0
131

Sendikalar, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler olarak bizler barış ve insanlığa dair umutlarımızın yitirilmemesi gerektiğini söylemek için 17 Eylül 2015, Perşembe günü, saat 18.00 de Kuğulu Park’ta toplanıyoruz.

Bizler hem Türkiye’de hem de Kıbrıs’ta savaşın yarattığı yıkım ve acıları çok yakından tanıyan insanlar olarak, bu savaşın hiç kimseye bir fayda getirmeyeceğinin farkındayız. Savaşlarda kazanan taraf olmadığı gibi kan ve gözyaşı, ayrıcalıklı bir kesimin güçlü olmasını sağlar. Savaşlar dili, dini, ırkı, etnik kökeni veya cinsiyeti fark etmeksizin tüm insanlığın kalbinde onanması zor yaralar açar. Bu yüzdendir ki, hiçbir zaman ırkçı, faşizan ve milliyetçi bir tutum içine girmeyen, halklar arasında ayrım yapmadan barıştan vazgeçmeyen Türkiye halkları ile birlikte adalet, demokrasi ve insanlık için direneceğiz.

Bi ji aşiti
Yaşasın barış
Bi ji bratiya gelan
Yaşasın hakların kardeşliği

Bağımsızlık Yolu – Baraka Kültür Merkezi – BKP – CTP Gençlik Örgütü – DAÜ-SEN – Doğu ve Güneydoğu Kültür Derneği – Feminist Atölye – Feminist Öğretmen İnsiyatifi – Jinen Bedeng – Kıbrıs Dem Genç – KTOEÖS – KTÖS – Kıbrıs Pirsultan Abdal Kültür Derneği – Kuir Kıbrıs Derneği – MAGEM – MAKAMER – Mesarya Kadın İnsiyatifi – POST RI – TDP – YKP