HEP BİRLİKTE OMUZ OMUZA MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ!

0
121

10 Haziran 2022 Cuma günü sendikamızın da içerisinde yer aldığı Toplumsal Varoluş Platformu çağrısıyla, halkımızla zamları ve düşen alım gücünü protesto etmek amacıyla Lefkoşa’da eylem gerçekleştirdik.

Meclis kapısına siyah kurdele bağlanarak Meclis önünde oturma eylemi yapıldı.

Eylemde platform adına konuşan KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, fakirleşmek, yoksullaşmak, temel hak ve özgürlüklerden, varlıklarından vazgeçmek, iş yerlerini kapatmak, işsiz kalmak veya üretimden koparılmak istenilmediği vurgulandı.

İsyanımızın kurulan düzene karşı olduğu ifade edilirken, Türkiye ile imzalanan protokol ile ülkede her geçen gün yaşam şartlarının daha da zorlaştığı ve gençlerin göçe zorlandığını belirtildi.

Türk Lirasının döviz karşısında erimesi yanında akaryakıt ve temel gıdalara yapılan zamlarla halkın alım gücünün düştüğüne işaret edildi, ayrıca hükümetin dar gelirlileri korumadığını, korumak için de hiç bir çabasının olmadığı kaydedildi.

Türk Lirasındaki değer kaybı yanında iğneden ipliğe her şey zamlanırken toplumun fakirleştiğini, vergisini vermeyen, imtiyazlardan faydalanan, krizden nemalanan sermaye kesiminin servetine servet kattığını ifade eden Maviş, “Bu zenginlerin servetinden vergi alacak, dar gelirliyi koruyacak bir düzen istiyoruz” dedi.