Eylem: “Çocuklarımızın Eğitim Hakkı Ellerinden Alınamaz”

0
313

14 Mart 2019 Perşembe günü Sendikamız, Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nde (GTMK) kadın beden öğretmeni eksikliğine bir kez daha dikkat çekti.

Sendikamız, Okul İdaresi, Öğretmenler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile birlikte okul avlusunda toplanarak basına açıklamada bulundu.

KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem,  konuşmasında Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nde eğitim yılının başından itibaren kadın beden eğitimi öğretmeni bulunmadığına işaret ederek, derslerin hala daha boş geçtiğini söyledi.

Eylem, konuyla ilgili olarak defalarca Bakanlıkla istişarede bulunulduğunu ancak bir sonuç elde edilmediğini, çocukların görmedikleri ders notunun karnelerinde bulunmamasından dolayı ortalamayla ilgili sorun yaşadıklarını kaydetti.

Okullardaki eksikliklerin bir an önce giderilmesinin önemine vurgu yapan Eylem, çocukların eğitim hakkının ellerinden alınamayacağını ifade etti. Eylem, Bakanlığın konuyla ilgili sorumluluğunu yerine getirmesini istedi.

Güzelyurt Türk Maarif Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Kezban Ertaner de okuldaki beden eğitimi öğretmeni eksikliğinin bir an önce giderilmesini talep ederek, çocukların bu dersi yapamadıkları için üzgün olduğunu belirtti.