“Eğitimden Anlamayan Eğitim Bakanı”

0
111

Koltukta kalma ve saltanat sürme adına UBP-DP Hükümeti hiçbir yasa ve kural dinlemeden ve Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesini hiçe sayarak, adamızın kuzeyinde entegrasyon faaliyetlerine hız vermiştir.

Ağızlarından düşürmedikleri “devlet” sözcüğünün de içini boşaltan UBP-DP Hükümeti en basit işleri bile artık Türkiye yetkililerine devrederek “Ankara’nın memuru” olduklarını bir kez daha ispat etmişlerdir.

Talimat almaya hazır bu zihniyetin topluma ve ülkemizin bütününe yönelik verdiği zararlar her geçen gün artmaktadır. Özellikle “eğitimden anlamayan Eğitim Bakanı” olarak tarihe geçecek olan Özdemir Berova’nın toplumdan gizleyerek öğretmenlerin ve öğrencilerin şahsi kimlik bilgilerini Ankara’ya verme girişimi tam bir skandaldır. Adamızın kuzeyindeki yasaların bile izin vermediği bir konuda girişim yapmak, hukuk tanımamak olduğu gibi suç teşkil etmektedir. Sn. Özdemir Berova’nın attığı bu adım Kıbrıs Türk toplumuna hizmetin ötesinde işbirlikçilik ve jurnalciliğe verilecek en güzel örnektir.

Konuyu değerlendiren örgütlerimiz, gönüllü olarak Ankara’ya jurnalcilik yapan Eğitim Bakanı Özdemir Berova ile ilgili yargıya başvuru yapmaya ve olayı uluslararası alana taşımaya karar vermişlerdir. Bununla birlikte kendi insanını temsil etmeyen Sn. Özdemir Berova’nın istifasını talep eder, tüm öğretmen ve okul yöneticilerine hükümetin Ankara’ya jurnalcilikten vazgeçildiği ile ilgili açıklama yapana kadar öğretmen ve öğrencilerle ilgili hiçbir şahsi bilginin Eğitim Bakanlığı ile paylaşılmaması çağrısında bulunuyor, bu konuyla ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı duyuruyoruz.

Saygılarımızla.

 

Aziz Selengin                                                                                  Emel Tel

KTOEÖS Genel Sekreteri                                                            KTÖS Başkanı