Eğitim ve Sürdürülebilir Kalkınma konulu İki Toplumlu Panel Gerçekleştirildi

0
123

4 Kasım 2022 tarihinde Lefkoşa BM ara bölgede yer alan Ledra Palas Hotelde, ETUCE üyesi Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Eğitim Sendikalarının “Eğitim ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu ortak paneli gerçekleştirildi.

ETUCE üyesi Kıbrıslı Rum Eğitim Sendikaları OELMEK, POED ve OLTEK adına POED Başkanı Dr. Myria Vasiliou ve ETUCE üyesi Kıbrıslı Türk Eğitim Sendikaları KTOEÖS, KTÖS ve DAÜ-SEN adına KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş katılımcı Yönetim Kurulu üyelerine hitap etti.

Panele konuk konuşmacı Avrupa Sendikaları Eğitim Komitesi – ETUCE Avrupa Direktörü Susan Flocken katıldı.

ETUCE – Kıbrıs Dönem Temsilcisi Sn. Yeşim Dede’nin açılış konuşmasının ardından Kıbrıslı Rum panelist Sn. Maria Pericleous ve Kıbrıslı Türk panelist DAÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kulübü Danışmanı Prof. Dr. Şebnem Hoşkara, eğitimde sürdürülebilir kalkınma etkinliklerinin önemi ve Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konusunda sunumlarını gerçekleştirdiler.

KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı, panelde konuşma gerçekleştirerek sürdürülebilir bir çevre için okullarımızda gerçekleştirilen etkinliklerin önemine değindi ve  bu yönde iki toplumlu etkinliklerin düzenlenmesi için birlikte çalışma yapılması çağrısı yaparak, özellikle pil atıkları konusunda ortak bir çalışma önerisinde bulundu.