Eğitim Bakanı Kemal Dürüst Sendikamızı Ziyaret Etti

0
139

Bakan Dürüst 3 Mart 2016 tarihinde sendikamızı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dürüst, KTOEÖS’ün eğitim sistemine yıllar içinde büyük katkıları olduğunu anlattı. Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, eğitim alanındaki paydaşlarıyla işbirliği içinde çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Dürüst, “Biz güzel işbirlikleriyle eğitim sistemini ileriye taşımak istiyoruz” şeklinde konuştu. Uzlaşma kültürünün önemine değinen Dürüst, eğitimdeki paydaşlara yapılacak ziyaretleri işlerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini anlattı.

62102_headline

Gökçebel: “Öğretmenlerin sorunlarının çözülmesi için katkı yapmaya her zaman hazırız”

Sendika Başkanımız Tahir Gökçebel olumlu ilişkilerin sürmesinden yana olduğumuzu, diyalogdan kaçmadığımızı söyledi. KTOEÖS’ün kamuoyuna yanlış yansıtıldığını savunan Gökçebel, sistemin uygulayıcısı olan öğretmenlerin sorunların çözülmesi için katkı yapmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtti.

DSC_0003

“Öğretmenler kamuoyu gözünde itibarsızlaştırmaya çalışılmaktadır”

Eğitim sisteminde bir çok sorunun olduğunu ifade eden Gökçebel, öğretmenlerin büyük özveriyle çalıştığını ancak yine de basına öğretmenleri kamuoyu gözünde itibarsızlaştırmaya yönelik yanlış demeçler verildiğini belirtti.

“Eğitimin bilimden uzaklaştırılarak, muhafazakarlaştırılmıştır”

Eğitimin bilimden uzaklaştırılarak, muhafazakarlaştırıldığını söyleyen Gökçebel, eğitimde fırsat eşitliğinin KTOEÖS’ün olmazsa olmazları arasında bulunduğunu söyledi.

Bugünkü ziyareti anlamlı bulduğunu anlatan Gökçebel, sorunların çözüleceğine inanç belirtti.

 

http://www.brtk.net/?video_post=bakan-durust-ktoeosu-ziyaret-etti