Baf Okullarını ve Meslektaşlarımızı Ziyaret Ettik

0
412

Her yıl yapılan karşılıklı ziyaretler kapsamında, 3 Şubat 2017 tarihinde KTOEÖS ve KTÖS olarak, Baf Bölgesinde yer alan Baf Devlet Anaokulu, Saint Kondeas İlkokulu, Saint Charalambus Lisesi okulları ziyaret edilerek ardından Belediye Başkanı ile toplantı gerçekleştirildi ve sanat galerisindeki iki toplumlu sergi gezildi.

BAF-okul-gezisi-2-1024x663

İki Toplumlu Öğretmen İnisiyatifi’ne bağlı Kıbrıslı Rum öğretmenlerle 28 Aralık 2016 tarihinde kuzeyde yer alan okullara gerçekleştirilen okul ziyaretlerinin devamı olarak KTOEÖS ve KTÖS’e bağlı öğretmenlerimiz Baf’da misafir edildi.

İlk ve orta eğitim öğretmenlerinden oluşan gruba, Baf’ın en seçkin ilkokul, ortaokul ve Lise düzeyi okulları ev sahipliği yaptı.  Bu ziyaretlerde öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunuldu, eğitim sistemi ve devam eden eğitim faaliyetleri incelendi.

Öğretmenler, iki toplumda da şoven ve ırkçı söylemlerden vazgeçilmesi ve Kıbrıs’ta bir an önce çözümün ve barışın gelmesi dileğinde bulundu.

Okul ziyaretleri ardından grup  Baf  Belediye başkanı Fedonas Fedonos ziyaret edildi. Baf  Belediye Sarayı’ında gerçekleşen  buluşmadaki samimi sohbet ardından hediye  takdimi  yapıldı.

BAF-okul-gezisi-4-1024x683

PAYLAŞ
Önceki İçerikEkmek Ölüm Yapılmıştır
Sonraki İçerikKRAL ÇIPLAK