CTP-UBP Hükümeti İLERİ DEMOKRASİ Heveslisi mi?

0
76

CTP-UBP Hükümeti AKP’nin “İleri Demokrasisine!!!” özenerek yasaları hiçe sayan, kanun benim tavrı sergilemek istemektedir.

Öğretmenlerin yasal haklarını gasp eden, seçilmek için bin bir vaatlerle başta GÖÇ YASASINI kaldırmak için seçilen ve hükümet olan CTP-UBP Hükümeti, halkın meclisini, halka kapatmak niyetini ortaya koymuştur.

İradenin seçimde olduğunu, asıl iradenin seçmende, halkta olduğunu unutan ve Meclisteki “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ibaresini okumayan CTP-UBP Hükümeti, öğretmeni bile Meclise sokmak istememiştir.

15 Ekim 2015 tarihinde 14:30 civarlarında, öğretmenler Meclisi ve Hükümeti izlemek için izin alarak yasal yollardan kayıt yaptırarak Meclisin izleyici locasına oturmak istemiştir. Polisin izin alacağım gerekçesi ile kayıt yapılmasına rağmen bekletilmesinin nedeni önce sayın Başbakan Meclisi tek etmiş ve Meclis’te tek Milletvekili kalmaması için öğretmenler bekletilmeye alınmıştır. Kayıt yaptıran öğretmenler localara oturmak için yürümeye başlayınca ise Polis barikatı ve müdahalesi yapılmıştır.

AKP’nin ileri demokrasi anlayışını iyi kavrayan ve koltuklar uğruna her Alicengiz oyununa başvuracağı açık olan, CTP-UBP yönetimi, bazı yanlı medya yayınları ile de olayı saptırarak öğretmeni karalamak istemektedir. İzin alınarak bile kendi meclisine sokulmayan öğretmen iken, suçlular öğretmeni suçlu göstermeye çalışıyor.

CTP-UBP Hükümetine çağrımızdır;

Asıl olan Halktır, Öğretmendir,
Vekillerin yer aldığı Meclise girmek sevdasında değildirler.

Bu ülkenin öğretmeni,
Toplumsal Varlığına da sahip çıkmıştır,
TOPLUMSAL İRADESİNE VE HAKLARINA DA SAHİP ÇIKACAKTIR.

Sayın Millet Vekillerinin arka kapıdan kaçacak kadar yüzleri kızarıyor, öğretmenleri karşılamak istemiyorlarsa UTANMALIDIRLAR
ve bir daha bu halkın karşısına nutuk atarak, söz vererek ÇIKMAMALIDIRLAR!

Koltuklarında rahat oturan
Millet Vekilleri, Milletin iradesine, haklarına el koymuşsa ve
koltuklar AMAÇ olmuşsa,
ÖĞRETMEN SESSİZ KALMAYACAKTIR.

Tahir GÖKÇEBEL
Başkan
Yönetim Kurulu (a.)