Alınan Kararlarla Okullarımızda Kaos Yaratılmaktadır

0
347

25 Ocak 2021 Pazartesi saat 10:00’da Güzelyurt Meslek Lisesi’nde, Eğitim Bakanlığı’nın ve Sağlık Üst Komitesinin aldığı kararlarla eğitimde yaratılan kaos protesto edilerek, basın açıklamamız gerçekleştirildi. 


Güzelyurt Meslek Lisesi’nde basına açıklamada bulunan KTOEÖS Başkanımız Tahir Gökçebel, alınan kararların okullarda kaos yarattığını belirterek, toplumun genelinin sağlık ve güvenlik açısından tehdit altına atıldığını vurguladı.

Başkan, tüm okullarda öğrencilerin bir kısmının okullara gitmediğinin saptandığını belirterek, “örneğin Güzelyurt Meslek Lisesindeki 281 öğrenciden sadece 126’sı okula gitti. Bu okulun Lapta- Karşıyaka bölgesinden 94 öğrencisi var. Öğrencilerin ise nasıl online eğitim yapacağı net değil” dedi…

KTOEÖS olarak ilk günden itibaren bulaş temas protokolü oluşturulmasını talep ettiğimizi, risk gurubunda olan öğretmen ve öğrencilere ve online eğitime ulaşamayan öğrencilere yönelik çalışma bulunmadığına dikkat çekildi.

Sendikamız Genel Sekreteri Selma Eylem de işbirliği ve katkıya hazır olduğumuzu vurgulayarak, bilimsel olarak alınacak kararlara uyulması gerektiğine işaret etti.