25 – 31 Mayıs 2015 Sayı 49

0
436

Milli Eğitim Bakanı, Eğitimin Paydaşı KTOEÖS’ü Unutmuş mu?

ogretmen

… Eğitimi kamusal bir hizmet olarak gören, bilimsel, demokratik, laik olması gerektiğine inanan ve bu hizmetin tüm çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratılacak şekilde ücretsiz, nitelikli olarak verilmesini talep eden sendikamız, umarız bilinçli olarak unutulmamıştır. Umarız bu davranış sadece eğitimi kar amacı olanlara prim vermek anlayışı taşımamaktadır.

Çalıştay Organizatörlerine Soruyoruz:

  • Eğitimin finansmanında devlet katkısı artırılırken, eğitimin hızla metalaşması, devlet okullarının bütçesiz bırakılması mantığı nasıl izah edilebilir?…

25 Mayıs 2015 tarihli bildirimizin tam metni sitemizde

AYIRIMCILIĞINIZI DA DAVANIZI DA KABUL ETMİYORUZ

pankart 2015 haklarımızı

2011 sonrası öğretmenlerimizle 28 Mayıs Perşembe günü 14:00’de sendikamızda toplanarak göç yasası, açılan davalar ve gasp edilen haklarımıza karşı Meclise ve Maliye Bakanlığına yürüyüş ve eylem gerçekleştirdik.

025045

Sn. Hükümet Yetkilileri ve Sessizce izleyen Sn. Vekillerimiz.

Ahlaki ve yasal olmayan 47/2010 Yasasını (Göç Yasasını) sermaye ve AKP hükümetleri ile bizlere dayattınız. Bu yasa ile biz öğretmenleri bile anne-babasından harçlık isteyecek hale getirdiniz.  Ayrıcalıklı bazı kesimleri nemalandırırken bizleri açlık, kölelik sınırlarına mahkûm ettiniz. Ayrıcalıklarla koruduğunuz sermaye kesimleri dururken özel sektörde çalışanlarla bizi karşı karşıya getirmek için her türlü entrikalara başvuruyorsunuz. Asgari ücreti artırmanızın gerektiğini, özel sektördekilere mutlaka toplu sözleşme ve sendika hakkı verilmesi gerektiğini, her çalışanın iş, maaş, gelecek garantisine sahip olması gerektiğini savunuyor ve bunun için de mücadele ediyoruz. Her eylem yaptığımızda özel sektörde çalışanları hatırlayıp sahte gözyaşı döküyorsunuz. Fakat bunun için hiçbir iyileştirme yapmıyorsunuz? Bizi özel sektör çalışanları ve kamu çalışanları olarak ayırmanın yanında farklı yasalarda, farklı haklarla da bölüp, parçaladınız. Bizlere ayırımcılık uygulamak, sermayeye avantaj sağlayacak politikaları meşrulaştırmak yerine tüm çalışanların insanca yaşayabileceği haklarını vermenizi bekliyoruz…

Maliye Bakanına öğretmenlerimiz tarafından verilen mektubumuz:

maliye Bakanına Mektup 28.05.2015

28 Mayıs 2015 tarihinde eylemde okunan bildirinin tam metni web sitemizde

Toplantılarımız / Çalışmalarımız

25 Mayıs Pazartesi günü 13:00’de Dünya Sendikalar Federasyonu Kıbrıs Sendikalarının toplantısı gerçekleştirildi.

26 Mayıs Salı günü 08:45’de Kıbrıs TV Serhat İncirli’nin programına başkanımız Tahir Gökçebel katıldı.

26 Mayıs Salı günü 09:30’da  Meclis’te Aile Evlenme ve Boşanma Yasası ile ilgili Milletvekili  Doğuş Derya’nın organizesiyle toplantı gerçekleştirildi. Sendikamızı temsilen Mali Sekreterimiz Selma Eylem katıldı.

28 Mayıs Perşembe günü 09:30-15:30 arası Kıbrıs Sendikal Formu “Öngörülen Birleşik Kıbrısta İstihdam Politikaları ve İstihdamı Koruma” Konferansı PEO/ETKA binasında gerçekleşti. Sendikamızı temsilen Mali Sekreterimiz Selma Eylem ve Denetleme Kurulu üyemiz Fatoş Özgürsel katıldı.

30 Mayıs Cumartesi günü 10:30’da sendikamız Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı ile görüşme gerçekleştirecektir.

 

Duyurularımız

2014-2015 ÖĞRETİM YILI MÜDÜR, MÜDÜR MUAVİNİ VE ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ

kapak nakil bekleme listesi_001

Değerli Öğretmenlerimiz, 29 Mayıs 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar 15:30, (3 iş günü) itiraz dilekçelerinin ilgili daireye ve bir nüshasının sendikamıza ulaştırılması gerekmektedir.

KTOEOS-NAKIL BEKLEME LISTESI – 2015

 

Nazım Hikmet Ran’ı Anma Gecesi

Nazım Hikmet Anma Gecesi 3 Haziran 2015Nazım Hikmet Ran Memorial Night 03.06.2015