AYIRIMCILIĞINIZI DA DAVANIZI DA KABUL ETMİYORUZ

0
356

045

Kaynak yok diyerek sınırsız olanak ve kaynakları bazı kesimler için harcamaktan çekinmiyorsunuz. Bazı kesimlere şirin görünme uğruna, adaletsiz mali politikalarınızı doğruymuş gibi gösterme gayreti içerisinde hareket ederek mağdur olan kesimleri kölelik sınırlarına itmekte sakınca görmüyorsunuz veya sessiz kalarak onaylıyorsunuz. Her şeye zam yaparken, döviz fırlamışken, TL hızla kan kaybederken çalışanların haklarını budamaktan, adaletsizliği tescilleşmiş fakirleştirme yani GÖÇ YASASI’na mahkûm etmekten, Hayat Pahalılığını dondurarak alım gücünü sıfırlamaktan utanmıyor, sıkılmıyorsunuz.

 

Sn. Hükümet Yetkilileri ve Sessizce izleyen Sn. Vekillerimiz.

 

Ahlaki ve yasal olmayan 47/2010 Yasasını (Göç Yasasını) sermaye ve AKP hükümetleri ile bizlere dayattınız. Bu yasa ile biz öğretmenleri bile anne-babasından harçlık isteyecek hale getirdiniz.  Ayrıcalıklı bazı kesimleri nemalandırırken bizleri açlık, kölelik sınırlarına mahkûm ettiniz. Ayrıcalıklarla koruduğunuz sermaye kesimleri dururken özel sektörde çalışanlarla bizi karşı karşıya getirmek için her türlü entrikalara başvuruyorsunuz. Asgari ücreti artırmanızın gerektiğini, özel sektördekilere mutlaka toplu sözleşme ve sendika hakkı verilmesi gerektiğini, her çalışanın iş, maaş, gelecek garantisine sahip olması gerektiğini savunuyor ve bunun için de mücadele ediyoruz. Her eylem yaptığımızda özel sektörde çalışanları hatırlayıp sahte gözyaşı döküyorsunuz. Fakat bunun için hiçbir iyileştirme yapmıyorsunuz? Bizi özel sektör çalışanları ve kamu çalışanları olarak ayırmanın yanında farklı yasalarda, farklı haklarla da bölüp, parçaladınız. Bizlere ayırımcılık uygulamak, sermayeye avantaj sağlayacak politikaları meşrulaştırmak yerine tüm çalışanların insanca yaşabileceği haklarını vermenizi bekliyoruz.

 

Sn. Hükümet Yetkilileri ve Sessizce İzleyen Sn. Vekillerimiz.

 

Mecliste ivediliği altı ay önce alınmış olan Göç Yasası gibi bir adaletsiz yasanın derhal yürürlükten kaldırılmasını talep ediyoruz. Yasal olmadığı ile ilgili bizimle dalga geçtiğiniz ve savcılık görüşü ile de tespit edilen yasal eğitim ödeneği hakkımızın derhal ödenmesi gerektiğini hatırlatırız. Bu güne kadar bizleri yasal olmadığı konusunda kandırdınız. Yalanla devleti yönetmeye devam edeceğinizi mi sanıyorsunuz? Sn. Milletin Vekilleri; Milletin olması gereken meclise izin alarak girdik, hakkımızı size hatırlattık diye dava açtırılmıştır. Bu durumdan utanmıyor, sıkılmıyor musunuz? Bizlere açılan davaların hesabının size ciro edilmesi gerektiğinin farkında değil misiniz? Hem hakkımızı gasp edeceksiniz hem bizi suçlayacaksınız! Açtırdığınız davalarla korkacağımızı, hakkımızdan vazgeçeceğimizi sakın düşünmeyiniz. Adaletsizliğiniz bitene kadar mücadelemizden geri durmayacağımızı bilmenizi isteriz. Ortada bir suç varsa bu adaletsizliğe göz yuman sizler asıl suçlusunuz. Halkın olması gereken Meclise girdik size ivediliği alınmış yasayı sunduk diye suç işlediğimizi kabul etmiyoruz. Biliniz ki artık bizi duymazdan, görmezden gelemeyeceksiniz. Bu davayı derhal geri alıp, GÖÇ YASASINI derhal iptal etmenizi bekliyoruz. Sorunları çözmeyerek bizi suçlu ilan ederek kurtulma yolu doğru bir yol değildir, tasvip etmiyoruz. Yanlışta ısrarın sorumlusu siz sayın hükümet yetkilileri ve siz Sayın Milletin vekilleri olacaksınız tekrar hatırlatıyoruz.

maliye Bakanına Mektup 28.05.2015