XXI. KTOEÖS Halı Saha Futbol Turnuvası Duyurusu

0
775

Değerli Öğretmenlerimiz,

KTOEÖS öğretmenlere yönelik kültür, sanat ve sporla ilgili etkinlikler düzenlemeye yeniden başlıyor. Sendikamız XXI. KTOEÖS Halı Saha Futbol Turnuvası’nı COVID-19 salgınından dolayı verilen 3 yıllık aradan sonra bu yıl da düzenleme kararı almıştır.

Bu amaçla turnuva koşulları aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

 

 • Takım Bildirimi

Aşağıdaki kurallara uygun şekilde oluşturulan okul öğretmen takımları en geç 4 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 15:00’e kadar okul sendika temsilcilerine, spor komitesi bölge sorumlularına ya da sendika sekreterine telefon, e-posta veya faks ile bildirilmelidir. 4 Nisan’a kadar takımla ilgili gerekli bilgilerin ekte size sunulan tablo üzerinde doldurulmasını rica ederiz.

Takım Tablosunu indirmek için tıklayınız: TURNUVA-TAKIM-TABLOSU 2022

Her takım birer temsilci ile temsil edilmek zorundadır. Ayrıca turnuvaya bireysel (+1) olarak katılmak isteyen herhangi bir takımda yer almayan üyeler de bildirimini yapmalıdır. Komitenin yapacağı toplantıda takımların nasıl oluşup oluşamayacağı ve bireysel (+1) olarak katılım yapacak üyelerin durumları netlik kazanacaktır.

Turnuvaya katılan takımlarla beraber kura çekimi 5 Nisan 2022 Salı saat 14:30’da sendikada yapılacaktır. Turnuva fikstürü kura çekiminden sonra takımlara duyurulacaktır. (Toplantıya katılmayan takımlar alınan kararları onaylamış sayılacaktır.)

 

 • Turnuva Koşulları
 1. Turnuva, takımları Batı (Bölgeler: Lefkoşa-Girne-Güzelyurt-Lefke) ve Doğu (Bölgeler: İskele-Mağusa-Mesarya) olmak üzere 2 gruba ayrılarak düzenlenecektir.
 2. Turnuva formatı, turnuvaya katılacak takım sayısına göre belirlenecektir.
 3. a) Takım çıkaramayacak durumda olan ayni bölgedeki 2 okul birleşebilir. 2 okulun birleşmesi durumunda toplam oyuncu sayısı 12’yi geçemez. (Örnek: 7+5; 6+6; 8+4)

b) Bir okuldan 2 kişi varsa okulunu temsil etmiş sayılır. Bir okulun temsiliyeti oluşmuşsa bireyler farklı 2 takımda (Örnek: A Okul: 7 kişi + B Okul: 2 kişi bir takım oluşturur.)

c) ANCAK eğer bir üyenin okulunda/kurumunda temsiliyet oluşmamışsa ve üye tek kalmışsa bu bireysel (+1) katılım olarak sayılacak ve okul temsiliyetinin dışında tutulacaktır.

d) Bir okulda 10 kişi ve üzeri oyuncu varsa başka bir okulla birleşemez. Ancak takımlarına bireysel (+1) olarak oyuncu katabilirler.

e) 2 okul birleştikten sonra oyuncu sayısı 10’u geçmiyorsa takımlarına bireysel (+1) olarak oyuncu katabilirler. Bu durumda 2 okul ve bireysel (+1) katılımdan oluşan bir takımın toplam oyuncu sayısı 11’i geçmeyecektir. (Örnek: 7+3+1; 5+5+1)

f) Oyuncu sayısı yeterli olmayan ve herhangi bir okulla birleşmemiş/birleşememiş olan okullar Sendika Komitesi üyelerine ulaşıp yardım talep edebilirler. (Örnek: X okulda sadece 3 kişi turnuvaya katılmak istemiş ama katılamamış durumda ise.)

 1. Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun, saha içerisinde aynı anda en fazla 1 (BİR) Süper Lig/1. Lig + 1 (BİR) BTM veya 2 BTM, KTFF lisanslı oyuncu bulundurabilir. Çıkan lisanslı oyuncunun yerine yedekte olan lisanslı oyuncu girebilir. (Lisanslı= Mevcut sezonda lisansı tazelenmiş olanlar.)
 2. Kadrosu ve görev yeri farklı olan öğretmenler görev yaptığı okulun kadrosunda kabul edilir. Birden fazla okulda görev yapan öğretmen, görev yaptığı okullardan birini tercih eder.
 3. Her takım kendi okul adıyla turnuvaya katılır. Oyuncuların KTOEÖS üyesi olması koşuldur. Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun bir takım kadrosunda geçici ve/veya dış ülkeden görevli gelen en çok 2 kişi bulunabilir ve ikisi de aynı anda oynayabilirler. (Turnuvaya ortak katılan okullar belirleyecekleri ortak bir isimle katılabilirler.)
 4. Maçların süresi 25 dakikalık 2 devreden oluşur.
 5. Kadın üyeler kendi okulunun takımında veya tercih ettiği herhangi bir takımda herhangi bir sınırlamaya takılmadan turnuvaya katılabilecektir.
 6. Maç takım kadrosu kaleci dahil 12 kişidir. (7 as ve 5 yedek)
 7. Her takım, bir maç sırasında en çok 5 kez oyuncu değişikliği yapabilir. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna girebilir.
 8. Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta otomatik cezalı sayılır ve kadroda yer alamaz. Hakem raporu ve turnuva komitesi kararı ile daha uzun süreli cezalar verilebilir. Herhangi bir maçta kırmızı kart cezalısı bir oyuncu oynatılırsa oynatan takım hükmen 3-0 mağlup sayılacaktır.
 9. Toplamda 3 sarı kart gören bir oyuncu bir sonraki maçta cezalı sayılacaktır.
 10. Takım listeleri lisans yerine geçerlidir. Takım oyuncuları spor komitesinin onayı dışında değiştirilemez. Takım listeleri spor komitesi tarafından mühürlenip onaylanacaktır. Takım listeleri her maçtan önce spor komitesinin belirleyeceği ilgili gözlemciye ibraz edilecektir.
 11. Kura çekiminden sonra bildirilen kadrolarda herhangi bir değişiklik yapılamaz.
 12. Müsabakalar ile ilgili herhangi bir konudaki şikâyet (kurallarda açıkça belirtilen durumlar hariç) en geç 24 saat içinde Spor Komitesine iletilmelidir. Komite söz konusu şikayete, şikayete taraf olan takımların bir sonraki müsabakaları oynanmadan cevap verecektir.
 13. Grup maçları sonucunda bir grupta aynı puanı paylaşan takımların pozisyonu aşağıdaki kriterlere göre belirlenecektir:                                                                                  a) Öncelikle ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki skor üstünlüğüne bakılacaktır.                                                                                         b) Eşitliğin devam etmesi halinde, daha az kart gören takım üstün sayılacaktır. (Kartların karşılığı: Sarı kart= -1; Kırmızı kart= -2)                                                c) Eşitliğin yine devam etmesi halinde, ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınacaktır.
 14. Final maçlarındaki müsabakalarda beraberlik bozulmazsa sonucu 5’er penaltı atışları belirleyecektir. Penaltı atışları maç bitiminde oyunda aktif olan oyuncular arasında yapılacaktır. Eşitlik bozulmadığı takdirde seri penaltı atışlarına geçilecektir.

18. a) Turnuvamızın sağlıklı yürütülebilmesi açısından maçların ertelenmesi teklif edilemez. Ancak herhangi bir takımın toplamda 3 oyuncusunun yurtdışına resmi görevli yapılması (durum belgelenerek müsabaka tarihinden 72 saat önce haber verilmesi şartıyla); COVID-19 pozitif olması (durum belgelenmek şartıyla) veya beklenmedik ciddi trafik kazaları durumunda, takımlar maç tarihinin değiştirilmesi ile ilgili Spor Komitesi’ne  talepte bulunabilir. Söz konusu maçların ertelenmesi ile ilgili Spor Komitesi talepleri değerlendirecektir.

b) Geçerli bir mazeret göstermeden maça çıkmayan bir takım 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

19. Turnuva finallerinin oynanacağı yer veya yerler komite tarafından belirlenecektir.

20.Turnuvaya katılacak oyuncuların sağlık kontrolünden geçmesi kendi sorumluluklarındadır.

21. a) Turnuva boyunca oyuncuların müsabakalarda kullanılacağı ayakkabı türü halı sahaya uygun olmalı, takımlar forma veya yelek kullanmalıdır.

b) Takımların forma renklerinin ayni olması durumunda sendika Spor Komitesi farklı renkte yelekler sağlayacaktır.

22. Turnuvadaki müsabakalar sırasında yaşanacak olası sakatlanmalar, rahatsızlıklar ile ilgili olarak sadece devlet hastanelerindeki tedavi masrafları sendika tarafından karşılanacaktır. Özel hastanelerdeki masraflar kişiye ait olacaktır.

 

Not: Turnuvanın düzen ve gerçekleşmesinden spor komitesi sorumludur.

Görüş ve öneriler KTOEÖS spor komitesi tarafından değerlendirilecektir.

Her türlü itiraz ile ilgili spor komitesi yetkilidir.

Turnuva koşullarına uymadığı tespit edilen takımlar turnuvadan diskalifiye edilir.

 

TURNUVAMIZIN ÖĞRETMENE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE VE

 SPORTMENCE OLMASINI DİLERİZ.

 

Kemal Değirmencioğlu                                                                      Duygu Geylan

Spor Komitesi a.                                                                     Örgütlenme Sekreteri

Yönetim Kurulu a.                                                                        Yönetim Kurulu a.

 

 

Spor Komitesi Bölge Temsilcileri
BATI GRUBU DOĞU GRUBU
Kemal Değirmencioğlu   0548 884 1010

İbrahim Ermihan 0533 864 1395

Mehmet Güneyli 0542 864 0581

Berk Akdora 0533 834 1677

Emrah Soykan 0548 883 6724

Hamit Sakallı 0533 864 5902

 

Sedat Kılıç 0542 869 2121

Ahmet Özyaşar 0542 863 6195

Cumali Avcı 0542 854 1228

 

 

 

 

 

PDF DÖKÜMAN İÇİN TIKLAYINIZ: KTOEÖS-Halı-Saha-Futbol-Turnuvası-Katılım-Koşulları-2022

TURNUVA TAKIM TABLOSUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ: TURNUVA-TAKIM-TABLOSU 2022