Uzaktan Eğitime Erişemeyen Çocuklarımıza KTTB’den Destek

0
273

KTOEÖS-ÖYAK işbirliğiyle uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımıza başlattığımız destek kampanyası çerçevesinde Kıbrıs Türk Tabipler Birliği 19 Ekim 2020 Pazartesi günü sendikamızı ziyaret ederek 25 adet tablet bağışında bulundu.

Başkanımız Tahir Gökçebel konuşmasında, Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut’a eğitime destek adına yapılan katkıdan ve dayanışmalarından dolayı teşekkür etti.

Gürkut’un sağlık hizmetinin verilmesiyle ilgili yoğun çaba içerisinde eğitime de zaman ayırmasından  memnun olduklarını dile getiren Gökçebel, en ihtiyaçlı ve en mağdur olanların hizmete en az ulaşabilenler oluğunu kaydetti.

Gökçebel eğitimde ve sağlıkta nitelikli hizmet alınamadığının görüldüğünü söyleyerek, şu anda eğitime hala daha kaç öğrencinin erişemediğinin bilinmediğini, okul idareleri, rehber öğretmenler ve okul temsilcileri aracığıyla ihtiyaçlı öğrencilerin tespit edildiğini belirtti.

Gökçebel, tabletlerin en ihtiyaçlı öğrencilere ulaştırılacağını kaydederek, destek veren Birlik üyelerine de teşekkür etti.

Gökçebel ayrıca, kadrosu ve bütçesi olmayan okullarda hangi tedbirlerin alındığının denetlenmesi gerektiğini, özellikle bilimsel olmayan 7 gün karantina uygulamasının yeterli tedbir olmadığını, okullarda salgın tehlikesini tetiklediği vurgularak Sağlık ve Eğitim Bakanlıklarına çağrıda bulundu.

Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut da, sağlıkta eksikliklerin tamamlanması için tüm örgütlerin bir arada olduğunu ve çok önemli ihtiyaçlarının da bu sayede giderildiğini kaydetti.

Birlik olarak kurulan fondan pandemi döneminde birçok ihtiyacın karşılanması yönünde çaba harcadıklarını dile getiren Gürkut, bu dönemde en çok sağlığın yanında eğitimin de etkilendiğini belirtti.

Eğitimin devam etmesi ve oluşan engellerin aşılması için katkı koymaya çalıştıklarını dile getiren Gürkut, “Eğitime katkı koyma adına eğer çorbada bir tutam tuz olmuşsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Basın Toplantısı görseli için lütfen linke tıklayınız:

https://www.facebook.com/watch/?v=357373025709691