Ülkemizdeki Bu Gidişata DUR Diyoruz !

0
104

Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürükleyen asimilasyon-entegrasyon politikalarının uygulanması işbirlikçi UBP-DP Hükümeti eli ile halka dayatılırken, bir yandan da Kıbrıs sorununa çözüm bulma çabalarını da içinden çıkılmaz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

1974 yılından sonra oluşan “ganimet düzenini” devam ettirme gayreti içinde olan işbirlikçi UBP-DP hükümeti mevcut statükonun hukukunu bile hiçe saymaktadır. Yıllardan beri dağıtılan taşınmaz malların yarattığı uluslararası sorunu aşmak için gösterilen gayreti hiçe sayarak, şimdi de topluma ait araziler, sahiller ve dağlar hükümet üyelerinin yakınlarına peşkeş çekilmektedir. Aile şirketine dönüşen UBP-DP Hükümeti’nin dağıttığı topluma ait varlıklar sadece buzdağının görünen tepesidir. Anlaşılan odur ki, bu yağmanın boyutları çok büyüktür. Verilen toplumsal mücadeleyi hiçe sayarak devleti kendi malı gibi gören anlayışın hukuku tanımadığını ortaya koyan UBP-DP hükümeti üyelerinin yakınlarına yaptığı arazi peşkeşi, verilebilecek en güzel örnektir.

Devam eden görüşme sürecini çökertmek ve Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesini ortadan kaldırmaya yönelik bir başka girişim de “vatandaşlık” dağıtılmasıdır. Yıllardan beri devam eden bu uygulama, seçimlerde hükümet olmayı garanti etmeye yönelik bir silaha dönüşmüştür. UBP-DP Hükümeti hiçbir hukuka dayandırılmadan, on binlerce insana vatandaşlık dağıtmayı sürdürmekte ve “istediğimi yaparım” keyfi tutumu ile toplumla alay etmektedir. Eğitim, sağlık ve sosyal yaşamla ilgili ortaya çıkan sorunların temelinde hesapsız, kitapsız ve hukukun açık açık çiğnendiği vatandaşlık dağıtılması uygulaması yatmakta olup, artan nüfusla beraber iç sorunlar dev gibi büyürken, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik de karmaşa yaratılmaktadır.

Hukukun sadece güçlüden yana olduğu dayatmasına verilebilecek bir başka örnek ise, çalışma yasalarını altüst eden yasadışı bir şekilde özel şirketler üzerinden sözde temizlik işçisi olarak, asgari ücretin altında istihdam edilerek asıl ve sürekli personelin yapması gereken görevleri yaptıran ve iş gücü anlaşması ile de çağdaş köleliği dayatan bu anlayış, işbirlikçi UBP-DP hükümetinin son marifetleridir.

Kıbrıs Türk toplumunun kültürünü, kimliğini, inanç biçimini, demografik yapısını değiştirmek için TC’den dayatılan asimilasyon ve entegrasyon ve dini siyasete alet etme politikalarını uygulayan işbirlikçi UBP-DP hükümetine karşı çıkmak her yurtseverinin görevidir.

Bu çerçevede toplumun iradesini hiçe sayan ve aile fertlerine menfaat sağlayan bir işbirlikçi UBP-DP hükümetini şiddetle protesto ediyor, tüm halkımıza ve siyasi partilere çağrı yapıyoruz:

Ülkemizdeki bu gidişata, bu kirli işlere, dayatmayla oluşturulan bu kokuşmuş düzene karşı, toplumsal yok oluşa karşı hep birlikte DUR diyelim

 

Saygılarımızla;

 

KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, DEV-İŞ, GÜÇ-SEN, DAÜ-SEN, ÇAĞ-SEN, CTP, BKP, YKP