ÜLKE GENELİNDE EYLEM VE GREV YAPILACAKTIR

0
200

Yaşatılan katliamla 1974’ten sonra oluşturulan rejimin insanımıza değer vermediği; omurgasız siyasetin kuklalık, yalakalık dışında hiçbir sorunu çözmediği, sorumluluk üstlenmediği, bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Bu ülkeye dayatılan paketler, nüfus, denetimsizlik, yol güvensizliği, kaçak işçiler, çalışma izinleri, öğrenci taşımacılığı ile ilgili uygulamalar ile ülke insanını perişan eden kukla hükümetler hesap vermelidir.

Çalışma izni olmayan kamyon şoförü için Çalışma Bakanı, sözleşmesi, sigortası olmayan minibüs şoförü ve sağlıksız öğrenci taşımacılığı için Eğitim Bakanı, yol güvenliğinden sorumlu toplumla dalga geçen Ulaştırma Bakanı HESAP VERMELİ, DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.

30 Kasım 2016 tarihinde toplanan Sendikal Platform aşağıdaki kararları almıştır:

1-) Ülkemizde saatler derhal AB ülke saatleri ile aynı yapılmalıdır.

2-) Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Ulaştırma Bakanı derhal istifa etmelidir.

3-) Bugün saat 16:00’da Başbakanlık önünde Kitlesel Protestoya katılınacak, taleplerin derhal yerine getirilmesi istenecektir.

4-) 1 Aralık 2016, Perşembe (Yarın) Sendikal Platform içindeki sendikalar ülke genelinde Grev ve Eylem yapacaktır. Saat 11:00’de Başbakanlık önünde toplanılacak ve kitlesel olarak cenaze törenine katılınacaktır.

Eylemlerimiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir. Yapılacak eylemlere tüm halkımız, sendika üyelerimiz, sivil toplum örgütleri, velilerimiz, öğrencilerimiz davetlidir.

YETER BE!!…..

 

Sendikal Platform adına

KTOEÖS Başkanı

Tahir GÖKÇEBEL