Sendikal Platform olarak Polise Suç Duyurusunda Bulunuldu

0
66

Sendikal Platform bir yandan sosyal adalet ve eşitlik temelinde ülkemizde emek ve demokrasi mücadelesi verirken; diğer yandan ülkemizde yapılan usulsüzlük, yolsuzluk ve hırsızlıkları deşifre etmeyi kendine görev bilmektedir.

Sendikal Platform, Yüksek Yönetim Denetçisi Sn.Emine Dizdarlı’nın ortaya koyduğu verileri değerli bulmakta ve desteklemektedir.

emine dizdarlıya destek

Bu anlamda Sendikal Platform,  Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu 26 Ocak Salı günü saat 11:00’de ziyaret ederek Ercan Havaalanı ihalesi sürecinde meydana gelen usulsüzlük ve yolsuzluklar için suç duyurusunda bulundu.

45808_headline

Suç duyurusu ile ilgili basın toplantısı 26 Ocak Salı günü Polis Genel Müdürlüğü önünde saat 10:45’de yapıldı.

 

26.01.2016

 

Sn. Süleyman Manavoğlu

Polis Genel Müdürü;

 

Yıllardan beri ülkemizde yönetim kademelerinde bulunanların ortaya koydukları yasalara aykırı uygulamaların, üzerine gidilmemesi nedeni ile ortaya çıkan sonuç, toplumsal vicdanı ve adaleti yaralamaktadır. Rüşvet, yolsuzluk, usulsüzlük, olağan işler gibi anılmakta, yapanın yanına kaldığı bir kapişari düzeni devam ettirilmektedir.

Son günlerde Ercan Havaalanı ile ilgili Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) tarafından yayınlanan raporla kamuoyunun gündemine gelen usulsüzlük ve yasadışı uygulama konusunda yargının devreye girmesi kaçınılmadır. Konu ile ilgili olarak ortaya çıkan bu usulsüzlük ve yasadışılığa karışan başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu olmak üzere tüm sorumlular hakkında şikâyetçi olduğumuzu duyurur, Polis Genel Müdürlüğü olarak soruşturma başlatılarak olayın yargıya intikal ettirilmesi talebimizi saygılarımızla bilginize getiririz.

 

 

Sendikal Platform (a)

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

16-1-10 Eki Ercan’a İlişkin Rapor