Öğretmen Onurunu Çiğnetmeyeceğiz!

0
532

Okullarımızda ve eğitimde çözülmesi ivedi sorunlar ortada dururken bunları çözmek yerine, öğretmenlere hakaret etmeyi, öğretmenlik mesleğini değersizleştirmeyi, öğretmen haklarını budamayı kendine misyon edinen, aldığı talimatları yerine getirmek ve koltukta oturmak uğruna öğretmenlere saldırmaktan vazgeçmeyen Eğitim Bakanını ve O’nun bu tutumuna sessiz kalan Bakanlar Kurulunu protesto etmek için 17 Ekim 2022 Pazartesi, tüm okullarımızda 10:00-13:05 saatleri arasında grev gerçekleştirdik.

Ayrıca kötü hava koşullarına rağmen Lefkoşa ve Lefkoşa Çevre okullarındaki öğretmenlerimizle saat 10:30’da sendikamızda buluşup önce meclis önüne, sonra ise Eğitim Bakanlığına yürüdük ve öğretmen düşmanlığı yapan Eğitim Bakanını ve bu zihniyeti Bakanlığa siyah çelenk bırakarak protesto ettik.

Öğretmenlerimizin emeğiyle tüm yıl boyunca okullarımızda yapılan faaliyetleri kapsayan okul dergilerimizi ayrıca Meclis önüne bıraktık.
 
NE YAZ SICAĞINDA , NE DE SAĞNAK YAĞMURDA ÖĞRETMEN ONURUNU ÇİĞNETMEYECEĞİZ. MÜCADELEMİZDEN YILMAYACAĞIZ!

 


Eylemde konuşan KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu‘nun eğitimdeki sorunlarla tek bir gün bile ilgilenmediğini kaydetti. “Öğretmen boyun eğmez, ders verir. Siz de gereken dersi alacaksınız.” diyerek Çavuşoğlu’na seslenen Elmalı, öğretmenin Çavuşoğlu’nu affetmeyeceğini ifade etti.

Çavuşoğlu’nun öğretmenle yüzleşmekten, sendikamızla aynı masaya oturmaktan korktuğunu belirten KTOEÖS Başkanı Elmalı, Çavuşoğlu’nun öğretmenleri ilgilendiren yasanın değiştirilmesiyle ilgili direktif altığına vurgu yaptı.

Yardımcı Kaynaklar: Kıbrıs Postası, Özgür Gazete, Kıbrıs Gerçek