Mali konularla ilgili bilgilendirme

0
337

 

  • 25 yılını dolduran kadın ve 30 yılını dolduran erkek üyelerimizin dikkatine:

25 yılını dolduran kadın ve 30 yılını dolduran erkek üyelerimizin (Kamudaki geçici hizmet süreleri ile erkeklerdeki askerlik süresi de dahil) bu süreleri doldurur doldurmaz Maliye Bakanlığı Hazine ve Muhasebe Dairesi’ne gidip gerekli belgeyi imzalamaları önemlidir. Gecikme olduğu zaman, maaşta gerçekleşecek herhangi bir artıştan dolayı, emeklilik iştirak payına kesilecek miktar çoğalmaktadır. Bu durumda, “daha zamanım vardır, bu belgeyi bir veya iki yıl sonra imzalarım” düşüncesi dezavantaja neden olmaktadır.

  • Yıpranma Tercih Formu ve 30 Yıl Üzeri Hizmetlerin Hesaplanması Tercih Formu

Hizmette 25 ve 30 yıllarını tamamlayan öğretmenlerinizin “Yıpranma Tercih Formu” ve “ 30 Yıl Üzeri Hizmetlerin Hesaplanması Tercih Formu”nu doldurarak Maliye Bakanlığı Hazine ve Muhasebe Dairesi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu forumları doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • 25 yılını dolduran kadın üyelerimiz 2 adet “Yıpranma Tercih Formu” ile 2 adet “ 30 Yıl Üzeri Hizmetlerin Hesaplanması Tercih Formu” doldurarak toplamda 4nüshayı Hazine ve Muhasebe Dairesi’ne teslim edecektir.
  • 30 yılını dolduran erkek üyelerimiz ise 2 adet “ 30 Yıl Üzeri Hizmetlerin Hesaplanması Tercih Formu” doldurarak toplamda 2nüshayı Hazine ve Muhasebe Dairesi’ne teslim edecektir.
  • Forumlarda yer alan “dosya numaraları” Hazine ve Muhasebe Dairesi’ndeki memurlar tarafından doldurulacaktır.

Formları indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız:

Yıpranma Tercih Formu

30 Yıl Tercih Formu