KTOEÖS Geleneksel Oğuz Türkmen Halı Saha Futbol Turnuvası

0
377

Tüm Öğretmenlerimize;

KTOEÖS öğretmenlere yönelik kültür, sanat ve sporla ilgili etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Sendikamız geleneksel hale getirilen XII. Oğuz Türkmen Halı Saha Futbol Turnuvası’nı bu yıl da düzenleme kararı almıştır.

Bu amaçla turnuva koşulları aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

 

 • Takım Bildirimi

 

24 Mart 2016 Perşembe saat 15:00’de ortak toplantı yapılacaktır. Her takım birer temsilci ile temsil edilmek zorundadır. Ayrıca turnuvaya katılmak isteyen herhangi bir takımda yer almayan arkadaşlar bu toplantıda olmak zorundadırlar. Yeni oluşacak takımlar ve/veya oyuncuların hangi takımda oynayacağı bu toplantıda kararlaştırılacaktır.

Aşağıdaki koşullara uygun olarak düzenlenen okul öğretmen takımları en geç

29 Mart 2016 Salı günü mesai bitimine kadar okul sendika temsilcilerine, spor komitesi bölge sorumlularına ya da sendika sekreterine telefon veya faksla bildirmelidir. Turnuvaya katılan okullarla beraber Kura çekimi 29/03/2016 Salı saat 15.00’de sendikada yapılacaktır. (Toplantıya katılmayan takımlar alınan kararları onaylamış sayılacaktır.)

 

 • Turnuva Koşulları

 

 • Turnuva, takımları Batı (Bölgeler: Lefkoşa-Girne-Güzelyurt) ve Doğu (Bölgeler: İskele-Mağusa-Mesarya) olmak üzere 2 gruba ayrılarak düzenlenecektir.
 • Her gruptan ilk 4 sırayı paylaşacak takımlar çeyrek finallere katılma hakkı elde edecektir. Çeyrek finalde Doğu grubu ile Batı grubu arasında yarı finale çıkacak olan takımlar çapraz eşleşme ile belirlenecektir. (Ek: 1)
 • a- Takım çıkaramayacak durumda olan ayni bölgedeki en çok iki okul birleşebilir.

b-ANCAK her hangi bir okul ile birleşememiş veya takım çıkaramamış okullarda bulunan ve Turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlar isimlerini sendikaya bildirecektir. Yapılacak ortak toplantıda yeni takımların oluşup, oluşmayacağı ve arkadaşların durumları netlik kazanacaktır. (Bu kurala bağlı oynayacaklar 26 Mart Perşembe saat 15:00 de yapılacak olan toplantıya katılmak zorundadır)

 • Kadrosu ve görev yeri farklı olan öğretmenler görev yaptığı okulun kadrosunda kabul edilir. Birden fazla okulda görev yapan öğretmen, görev yaptığı okullardan birini tercih eder.
 • Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun, saha içerisinde ayni anda en fazla 2 lisanslı oyuncu bulundurabilir. Çıkan lisanslı oyuncunun yerine yedekte olan lisanslı oyuncu girebilir.
 • Her takım kendi okul adıyla turnuvaya katılır. Oyuncuların KTOEÖS üyesi olması koşuldur. Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun bir takım kadrosunda geçici ve/veya dış ülkeden görevli gelen en çok 2 kişi bulunabilir ve ikisi de aynı anda oynayabilirler. (Turnuvaya ortak katılan okullar belirleyecekleri ortak bir isimle katılabilirler.)
 • Maç takım kadrosu kaleci dahil 12 kişidir. (7 as ve 5 yedek)
 • Her takım, her maç sırasında 5 oyuncu değiştirebilir. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.
 • Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta otomatik cezalı sayılır ve kadroda yer alamaz. Hakem raporu ve Turnuva Komitesi kararı ile daha uzun süreli cezalar verilebilir. Herhangi bir maçta kırmızı kart cezalısı bir oyuncu oynatılırsa oynatan takım hükmen 3-0 mağlup sayılacaktır.
 • Takım listeleri lisans yerine geçerlidir. Takım oyuncuları spor komitesinin onayı dışında değiştirilemez. Takım listeleri spor komitesi tarafından mühürlenip onaylanacaktır. Takım listeleri her maçtan önce spor komitesinin belirleyeceği ilgili gözlemciye ibraz edilecektir.
 • Herhangi bir konudaki şikâyet ve istek Spor Komitesine iletilebilir. Turnuva koşullarına uymadığı tesbit edilen takımlar turnuvadan diskalifiye edilir.
 • Sendika üyesi olmayan oyuncular bölgesel maçlar başlamadan KTOEÖS üyesi olmaları gerekmektedir.
 • Kura çekiminden sonra bildirilen kadrolarda herhangi bir değişiklik yapılamaz.
 • Grup maçları sonucunda bir grupta aynı puanı paylaşan takımların pozisyonu aşağıdaki kriterlere göre belirlenecektir:
 1. a) Öncelikle ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki skor üstünlüğüne bakılacaktır.
 2. b) Eşitliğin devam etmesi halinde, ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır. Beraberlik halinde 5 ‘er dakikalık 2 devre uzatma oynanacaktır. Yine beraberlik bozulmazsa sonucu 5’er penaltı atışları belirleyecektir. Penaltı atışları maç bitiminde oyunda aktif olan oyuncular arasında yapılacaktır. Eşitlik bozulmadığı takdirde seri penaltı atışlarına geçilecektir.
 • Geçerli bir mazeret göstermeden maça çıkmayan bir takım 3-0 hükmen mağlup sayılacak ve bir sonraki turnuvaya katılamayacaktır. Mazeretler maç saatinden en geç 6 saat öncesine kadar bildirilmelidir.
 • Turnuvaya katılacak oyuncuların sağlık kontrolünden geçmesi zorunludur.

 

Not: Turnuvanın düzen ve gerçekleşmesinden Spor Komitesi sorumludur.

Görüş ve öneriler KTOEÖS Spor Komitesi tarafından değerlendirilecektir. Her türlü itiraz ile ilgili Spor Komitesi yetkilidir.

 

ANI TURNUVAMIZIN ÖĞRETMENE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE VE CENTİLMENCE OLMASINI DİLERİZ.

 

Aziz Selengin

Örgütlenme Sekreteri

Yönetim Kurulu a.

 

Detay için link’e tıklayınız:

XII. Halı Saha Futbol Turnuvası 2016