HADDİNİZİ BİLİN !

0
242

Türkiye’de AKP’nin iktidara gelmesiyle eğitimin içeriğini değiştirme çalışmaları başlatılmıştır. Eğitimin içeriği boşaltılarak, devlet okullarında eğitim alan öğrenciler sistemin köleleri olarak yetiştirilmektedir. AKP bürokratları çocuklarını Amerika’da okutmakta, fakirleştirilen toplumun çocuklarına ise gerici, yobaz, itaatkâr eğitim verilmektedir. Bu kapsamda çıkarılan yasalarla, MEB ile yapılan protokollerin neredeyse tümü Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yapılmakta,  ENSAR gibi vakıf, dernek ve onlarca yapı ile birlikte hac-umre yarışmaları, yaz okulları, kuran kursları, kamplar, konferans, sempozyum ve paneller gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de uygulanan söz konusu çalışmalar ülkemizde ilahiyat kolejiyle, din işleri yasasıyla, kuran kurslarıyla kendini göstermektedir. Hedeflenen kapsamda yapılan yarışma, konferans, yaz okulu, ve kamp gibi etkinlikler ilahiyat kolejinde de yapılmaktadır. Ancak geçtiğimiz yaz toplum mühendisliği hedefiyle tasarlanan ve bu sistemin bir parçası olan, cinsiyet ayırımcılığı temelinde düzenlenmiş, milli, dini ve AKP propagandası ile katılımcıların  kültürlenmesini hedefleyen Çanakkale kampına tüm okullarımızdan 5 binin üzerinde öğrenci dahil edilmeye çalışılmıştır.

Sendikamız, düzenlenen bu kampla hedeflenenlere işaret etmek için bakanlığa sorular yönelttiği bir bildiri hazırlamış ve bu  bildirisini sosyal medyada da paylaşmıştır. Bakanlıkta, genel orta öğretim dairesinde proje koordinatörü olarak çalışan Ankara’nın memuru ise haddini aşarak söz konusu bildirimizle ilgili sosyal medyada bizlere hakaret etme cüretini göstermiştir. Bakanlığa, avukatımız aracığıyla bu şahısla ilgili gereğinin yapılması talebimizi 25.08.2017 tarihinde iletmemize rağmen bugüne kadar hiçbir adım atılmamış, dilekçemize yanıt verilmemiştir.

Okullarda yaşanan sıkıntılarla ilgili yaptığı soruşturmaların gereğini yapmayıp çözümsüz bırakmayı ve örtbas edip adam kayırmayı ve yapılması için yazılan dilekçelere cevap vermemeyi, yani yasa dışılığı alışkanlık haline getirmiş eğitim bakanına soruyoruz:

Bakanlığı Siz mi Yönetiyorsunuz?

Eğer siz yönetiyorsanız, haddini aşan, bizlere ve tüm toplumumuza hakaret eden bu şahsı derhal geldiği yere, yani elçiliğe iade ediniz!

Bir kez daha tekrar ediyoruz ki, bakanlık bünyesinde elçiliğin görevlendirdiği üç memurdan biri olan söz konusu bu şahısla ilgili gerekeni yapmazsanız, ya da kendisine eğitim bakanlığıyla ilgili herhangi bir görevlendirme verirseniz gereğini BİZ YAPACAĞIZ!

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)                           

Haddinizi Bilin