Ergüçlü: “Katkı Vermek Herkesin Borcudur”

0
88

16 Eylül Salı günü Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi olarak  Kıbrıs Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Ergüçlü ziyaret edilerek Göç Yasasının yeniden düzenlenmesi veya kaldırılması amacıyla başlatılan mücade anlatıldı. Ergüçlü: “İnisiyatif toplumun genelini temsil ediyor, verdiğiniz kavga memleketin kavgasıdır. Katkı vermek de herkesin boynunun borcudur” sözlerini ifade etti.

İnisiyatif adına konuşan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ülkede var olma mücadelesi verildiğini, Türkiye’den gelen dayatma paketlere karşı direndiğimizi söyledi. Kaptan, 2009-2010 yıllarında başlattığımız mücadelede bugünkü iktidar partileri CTP-BG ve DP-UG’nin o dönem muhalefeti olduğunu ve sendikalarımıza destek verdiğini anımsattı. Bugün iktidar sahibi olunca mücadelemizle ilgili sadece “Dur Bakalım” dendiğini ifade eden Kaptan, bu durumun siyasilere olan güveni zedelediğini söyledi.

Kıbrıs Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Ergüçlü de ziyarette inisiyatifimizin toplumun büyük bir kesimini temsil ettiğini, medyada sesimizin duyurulacağını, yaşananların memleketin kaygısı olduğunu söyledi.