Emperyalistler Paylaşım Kavgasında Orta doğuyu Kan Gölüne Çevirmiştir

0
85

 

Yıllardan beridir zulüm ve akan kanının durmadığı coğrafyamızda yine savaş tamtamları çalmaya başladı. 

 

Başta ABD, İngiltere ve Türkiye olmak üzere bir çok emperyalist güç Suriye’ye karşı kapsamlı bir askeri operasyona hazırlanmakta. 

 

Kıbrıs adası ise ortadoğuda yeni bir işgalin başlangıcı olacağı aşikar olan bu emperyalist müdahalede başta İngiltere olmak üzere askeri operasyonu yapacak olan güçlerin merkezi karargahı olarak kullanılması planlanmakta.

 

Bağımsız, özgür, demokratik ve barışçıl bir Suriye ancak Suriye halkının kendi özgür iradesiyle oluşabilir. Bizler baskıcı Esad rejimine karşı çıkarken onun yerine emperyalist müdahaleleri ve işgalleri de desteklemiyoruz. 

 

Dahası bu yapılırken ülkemizdeki gaspedilmiş olan askeri üstlerin kullanılarak, ülkemizin de bu emperyalist saldırganlığa ortak edilmesini kabul etmiyoruz! Sömürge döneminin kalıntısı olan tüm askeri üsleri ülkemizden sökülüp atılmalı, Kıbrıs tüm üs ve askerlerden arındırılmalıdır. 

 

Bugün ülkemize barış getireceği iddiasında olanlar yıllardan beridir Orta doğu coğrafyasına kan, gözyaşı ve işgaller getirmiştir. Orta doğuda Emperyalist güçlerin çıkar savaşlarında şimdi sıra Suriye’ye gelmiştir. 

 

Kıbrıs’ın kuzeyindeki örgütler ve bağımsız bireyler olarak Suriye’ye karşı emperyalist saldırganlığın karşısındayız. 

 

Adamızın İngiliz üstleri vasıtasıyla bir NATO karargâhı olarak kullanılmasını istemiyoruz. 

 

Kıbrıs’ın iki yanındaki yönetimlere çağrımız bölgeyi bir kez daha kan gölüne çevirecek böylesi bir savaşa taraf olunmaması, adadaki üslerin kullandırılmaması, hava sahasının açılmamasıdır.

 

Tüm halkların gözü önünde gerçekleşen, tam içinde bulunduğumuz savaşa karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz. 

Savaş’ın değil barışın parçası olacağız!

 

Örgütler: KTOEÖS, DAÜ-SEN, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, BKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği