Eğitim Gailesi Taşımayan Kamu Hizmeti Komisyonunu ve Eğitim Bakanlığını Göreve Davet Ediyoruz!

0
259

2 Mayıs 2024, Perşembe 10:00’da Kamu Hizmeti Komisyonu önünde eylem gerçekleştirdik.

Öğretim yılı başından itibaren okullarımızda birçok eksikliğin yanında temel kadrolardan olan müdür ve muavin eksikliği nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanmaktadır.

Nakiller zamanında yapılmamış, müdür ve müdür muavini sınavlarını Kamu Hizmeti Komisyonu oldukça geç bir tarihte gerçekleştirmiştir. Sınavların yapılması üzerinden bir aydan fazla bir süre geçmesine rağmen atamaları ise hala daha yapmayarak bu sıkıntıları görmezden gelmektedir. Disiplin mahkemelerini öne sürerek oyalayan, eğitim öncelikli olmasına rağmen 19 Nisan’da başka kadrolar için mülakat yapmaya zaman ayırabilen, böylelikle eğitimle ilgili gailesi olmadığı net olan Kamu Hizmeti Komisyonu, öğretmen / müdür ve muavin nakil çalışmalarının başlatılmasına da engel olarak gelecek yılda da sıkıntılar yaşanması riskinin oluşmasına neden olmaktadır.

Kamu Hizmeti Komisyonu, atama tarihlerini açıklamalı, ivedilikle atama mülakatlarını başlatmalıdır. Başlatmadığı takdirde nakil alan muavinlerimiz 6 Mayıs 2024 Pazartesinden itibaren görev yerlerine gidecektir. Oluşacak kaosun sorumlusu Kamu Hizmeti Komisyonu ve Eğitim Bakanlığı olacaktır.

Eğitim gailesi taşımayan Eğitim Bakanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonunu göreve davet ediyoruz.