Burası Lapta Yavuzlar Lisesi !

0
856

OKULLARIN FİZİKİ DURUMUNA BİLE EL ATAMAYAN EĞİTİM BAKANLIĞI,

TÜZÜK VE YASA DEĞİŞİKLİKLERİ İLE EĞİTİMİ DÜZE ÇIKARACAĞINI SANIYOR!

Daha önceden de belirttiğimiz üzere, okullarımızdaki fiziki sorunları ortaya koymaya devam ediyoruz. Özellikle de can ve mal güvenliğini tehdit edenleri…

Burası Lapta Yavuzlar Lisesi ! …

 

Okulun bir bloğundaki çatı kısmında bulunan çatlak, o kadar büyük ve tehlikeli ki, bunun çökmesi ile neler olabileceğini düşünmek bile insanı korkutmaya yetiyor. Ayrıca okulun hemen giriş kapısında yer alan ve “TEHLİKELİ BİNA” olarak raporu bulunan bloğun yarısı yıllar önce yıkılıp tekrardan yapılmasına rağmen, diğer yarısı yapılmamıştır.

Her yıl kışın, su akıtan ve dökülen tavanlardan dolayı, bu bloktaki sınıflar ara ara kapatılmak durumunda bile kalıyorlar. Bu sınıflarda eğitim – öğretim faaliyetlerinin yapılması hem öğretmenler, hem de öğrenciler açısından oldukça tehlikelidir.

Bu yaz döneminde yıkılıp tekrardan yapılacağı belirtilen bu blok için bugün olmasına ve okulların açılmasına bir ay kalmasına rağmen hiçbir işlem yapılmamıştır. Önümüzdeki dönemde oluşabilecek herhangi olumsuz bir durumun tek sorumlusu Eğitim Bakanlığı olacaktır.

KTOEÖS olarak okullarımızda belirlediğimiz fiziki sorunları ortaya koymaya devam edeceğimizi belirtiriz. Fiziki yapısı bile tam olmayan okullarımız bulunurken, Eğitim Bakanlığımızın neler ile uğraştığını görmek üzücü ve bir o kadar da düşündürücüdür.

NOT: OKULLARDAKİ BU SORUNLARIN TESPİTİ VE FOTOĞRAFLANMASINDAN, TAMAMIYLA SENDİKAMIZIN SORUMLU OLDUĞUNU DA, GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE VURGULAMAK İSTERİZ.