BMBP; “Bu Ülke Sahipsiz Değildir !”

0
205

TC Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkilileri bilmelisiniz ki, 2004 senesinde Annan Planı referandumunda %65 ve 2015 senesindeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %60 ile “İnadına Barış” demiş olan Kıbrıslı Türklere sormayı dahi tenezzül etmeksizin, yurdumuzu canınızın istediği gibi savaş gemisi haline getiremezsiniz!

Sizler, Kıbrıslı Türklere rağmen, Kıbrıs’ta dilediğiniz gibi hareket edemezsiniz. Kendi ülkenizdeki gibi gerici islamo-faşist dikta rejimini, militarist yapılanmayı, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarının hiçe sayılmasını dilediğiniz gibi bu topluma empoze edemezsiniz!

Türkiye’de olduğu gibi, oluşturduğunuz mafya-devlet yapılanmasının tehdit, korku ve sindirme politikaları ile, bazı aydın kesimleri o gün için sindirebilmiş olmanız ve Ersin Tatar’ı saraya göndermiş olmanız, sizde “artık ben ne dersem o olur” gibi bir güç zehirlenmesine yol açmış olabilir.

Biz Kıbrıslı Türkler var olduğumuz sürece, bize rağmen bu cennet adayı, hayalinizdeki cehenneme çeviremeyeceksiniz!

Burada size her gün şükran çekip, dalkavukluk yapan işbirlikçilerinizin vadesinin dolmuş olduğunu bilmenizi isteriz. Göstermelik sözde “Maraş Açılımı”, bizim vergilerimiz ile yapıldığı halde işbirlikçilerinizin “Şükran” naraları ile açılan Acil Durum Hastanesi veya dilediğinizde nasıl kesebileceğinizi “tesadüfen” seçim döneminde göstermiş olduğunuz suyun tamir ediliş töreni ve her sıkıştığınızda su üstünden siyaset yapma törenleri de onları kurtaramaz artık.

Bizler, siz her ne kadar da Türkiyeli kardeşlerimizin bize düşman gibi bakması için elinizden geleni yapıyor olsanız da, halkların kardeşliğine inanan bizler bu oyuna gelmemeye, mümkün olan her platformda doğruları bıkmadan usanmadan anlatmaya devam edeceğiz.

Tüm Kıbrıslılar olarak savaşın, göçlerin yarattığı yıkımı kanımız, gözyaşımız ve acılarla ödemeye devam ediyoruz. Biz barışın bir erdem olduğuna inanıyoruz ve sadece ülkemizde değil tüm dünyada da barışı savunduğumuzu bir kez daha vurgularız.

Kıbrıs’ı kendi iç politikanıza ve seçimlerinize alet etmekten vazgeçin.

Boş yere birbirimizi üzmeyelim. Bilin ki bu ülke sahipsiz değildir.

Saygılarımızla,

 

Bu Memleket Bizim Platformu

KTÖS, BKP, Basın-Sen, Güç-Sen, KTOEÖS, KTAMS, Bağımsızlık Yolu, TKP, YKP, Çağ-Sen, Türk-Sen, Barış Derneği, Girne Düşünce Derneği, Dev-iş, Koop-Sen, BES, Türk-sen, El-Sen, DAÜ-SEN, Barış ve Demokrasi İnisiyatifi, SOL Hareket