9-15 Şubat 2015 Sayı 34

0
163

kAPAK sayı 34

 

Meclis önünde şok eylemimiz: “Zincirleri Kıracağız!”

043

9 Şubat Pazartesi günü Meclis önünde zincirli şok eylem yaparak “Göç Yasası”nı protesto ettik. Başkanımız Tahir Gökçebel, “Masa başında uzlaşamayacağımız görülmüştür. Herkesi Göç Yasası’na koyma niyetlerini şiddetle protesto ediyoruz, zincirleri kıracağız” dedi.

Sendikamız Meclis önünde zincirli eylem yaparak “Göç Yasası”nı protesto etti.  Eylemde “Öğretmenler ücretli köle değil”, “Kaynak yok dediniz, öğretmenin yasal hakkı hazırlık ödeneğini gasp ettiniz” yazılı pankartlar taşıdık. Eyleme KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da destek verdi.

Gökçebel: ““Masa başında uzlaşamayacağımız görüldü”

Başkanımız Tahir Gökçebel, basına açıklamalarda bulunarak hükümetin öğretmenlerle dalga geçtiğini ifade etti ve hükümetin sağduyuya gelmesi gerektiğini belirtti. Hükümetin AKP politikalarını ve AKP paketini uygulamayı sürdürmeye devam ettiğine dikkat çekerek, sembolik olarak başlattıkları eylemin devam edeceğini söyledi. Gökçebel, “Masa başında uzlaşamayacağımız görülmüştür. Eylemlerimiz devam edecek. En sert cevap dahi verilecektir. KTOEÖS ne yaptığını bilmeyen bir örgüt değildir. Bizi sınamaya kimse yeltenmesin. Herkesi Göç Yasası’na koyma niyetlerini şiddetle protesto ediyoruz, zincirleri kıracağız” dedi.

Taşker: “Fakirleşme yasasını kabul etmiyoruz”

Genel Sekreterimiz Mehmet Taşker, eylemin göç yasası grubunun zincirli bir eylemi olduğunu kaydederek, zincirlerin köleliği simgelediğine dikkat çekti. Taşker, bu zincirli hareketin artık her eylemde görüleceğini belirterek, “Göç Yasası”’nın fakirleşme yasası olduğunu ve asla kabul edilmeyeceğini söyledi. Taşker, “Eylemimizi Meclis’in önünde yaptık. Amacımız,  bizi köleleştiren, kölelik sistemini yaratan ve halka köleliği laik gören Milletvekillerine mesaj vermektir” dedi.

 Hükümeti Uyarıyoruz; “AKP ve Sermayenin değil, Halkın Hükümeti Olunuz!”

078

“Kaynak Yok” diyen CTP-DP Hükümeti ayrıcalıklılara, sermayeye her türlü kaynağı yaratırken halkın büyük çoğunluğunu köle yapmak istemektedir.

Mal ve hizmetler %100 artarken, benzin-mazot %60 ucuzlarken, Göç Yasasını kaldırma sözü verip hükümet olanlar, hayat pahalılığını da dondurarak herkesi Göç Yasasında birleştirmek istemektedir.

Halk ile dalga geçen hükümete son uyarımızdır. Bizi zincire vurup köle yapmak istiyorsunuz, öğretmeni bile açlık sınırına ittiniz. Sabrımızın sonuna geldik.

Toplumsal barışı bozduğunuzun farkına varınız, olacakların sorumlusu siz olacaksınız. AKP hizmetkârı değil, halkın temsilcisi gibi davranınız. Zincir mahkûmu değiliz, zincirlerimizi kırmasını da, hesap sormasını da biliriz.

Sizleri Uyarıyoruz!!

 

Çalışmalarımız / Toplantılarımız

10 Şubat Salı günü 13:00’de protokol görüşmeleri ve hükümetle ilişkiler konularını görüşmek amacıyla  KTÖS’te  toplantı gerçekleşti.

10 Şubat Salı günü  13:30’da Başkanımız Tahir Gökçebel Kıbrıs TV’de konuşma programına katıldı.

10 Şubat Salı günü  15:00’de KSP Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Onurer’in sendikamızı ziyaret etti.

11 Şubat Çarşamba günü 09:00’da sendika Başkanımız Tahir Gökçebel Genç TV’de konuşma programına katıldı.

004

11 Şubat Çarşamba günü 10:00’da Göç Yasasına Dur De Komitemizin toplantısı gerçekleşti. Gündem: eylemin değerlendirilmesi ve planlama

11 Şubat Çarşamba günü 14:00’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitemizin toplantısı gerçekleşti Gündem: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

11 Şubat Çarşamba günü 12:30’da KTTB Merkez binasında ‘Son Gelişmeler’ hakkında Nükleere Hayır Platformu toplantısı gerçekleşti.

12 Şubat Perşembe günü 09:30-15:45’de PEO – KİSA-KADD ortak organizesiyle  “Ayrımcılığon olmaması boyutunun entegrasyonu ve farklılığın idaresi: Teoriden Pratige” konulu Ulusal Konferans Gazeteciler Derneğinde gerçekleşti.

12 Şubat Perşembe günü 13:00’de KTÖS’te hükümetin “Göç Yasası” ve protokol masasındaki tavrı konusunda sendikalar arası toplantı gerçekleşti.

12 Şubat Perşembe günü 15:00’de AB destek Ofisinden Eğitim alanında Hibe Programları Sorumlusu Berna Berberoğlu sendikamızı ziyaret etti.

13 Şubat Cuma günü 10:00’da Yönetim Kurulu Toplantımız gerçekleşti. Gündem: 1-Göç Yasası 2-Bilgilendirme

 Ajanda

17 Şubat Salı günü 13:00’de KTÖS’te Dayatılan Ekonomik Paket, Göç Yasası ve Eşel Mobil Kaldırılması konulu sendikaların toplantısı gerçekleşecektir.

 

Duyurularımız

KIBRIS DOSTLUK PROGRAMI

“Bölünmüş bir ülkede birleşen insanlar…”

CFP

 

Aileleri ve gençleri bilgilendirmek için bölgelerde bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.
Son başvuru tarihi 23 Şubat 2015
18 Şubat, Çarşamba, Lefkoşa, KTOEÖS Lokali -18:00
19 Şubat, Perşembe, Girne, 18:30
20 Şubat, Cuma, Gazimağusa, KTOEÖS Lokali – 18:00
(Bilgi için ulaşabilecekleri telefon numarası 0542 8564828)

 

2015-2016 Avrupa Birliği Bursları

01_A5 Flier_15 01 15_Final TR _001

01_A5 Flier_15 01 15_Final TR _002