13 – 19 Nisan 2015 Sayı 43

0
400

 Yönetim Kurulumuz Öğretmeninden Güvenoyu Aldı

Genel Oy Sayım Çizelgesi_00194040

13 Nisan 2015 tarihinde sendikamız gerçekleştirdiği referandum sonucunda Genel Kurul’a gitmeme kararı çıktı.

Referanduma katılan bin 619 üyemizin yüzde 60’ından “Evet” oyu alan sendika yönetimimiz, genel kurula gitmeden çalışmalarına devam edecektir.

29 üyenin bulunduğu KTOEÖS Yönetim Kurulumuzda yaşanan 8 istifanın ardından üyeler arasındaki güveni yeniden aramak için referanduma giden sendika yönetim kurulumuzda, istifalardan boşalan görevleri yedek üyeler yürütecektir.

Sendikamızın örgütlü bulunduğu 40’dan fazla okulda kurulan şeffaf sandıklarda 09.00-12.00 saatleri arasında kullanılan oylar sandıkların kapanmasının ardından üyeler önünde sayıldı.

Buna göre, kullanılan bin 619 oydan bin 592 oy geçerli, 27 oy da geçersiz sayıldı. Referandumda 946 üye mevcut yönetime “evet” derken, 646 üye “hayır” oyu kullandı. Oy dağılımı olarak ise katılanların yüzde 60’ı mevcut yönetime destek verdi.

Başkanımız Tahir Gökçebel, sonuçların alınmasının ardından sendika toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi. Gökçebel, “ülkede ve örgütlerde bir ilk olan referandumun örnek bir demokratik açılım olduğuna” inanç belirterek, öğretmenlerin ve toplumun sendikasıyla gurur duyması gerektiğini ifade etti.

Gökçebel, KTOEÖS olarak her zaman demokrasiyi sonuna kadar uyguladıklarını, bugün de 29 üyenin 8’inin istifa etmesinden dolayı demokratik bir yol kullanarak üyeye gittiklerini ifade etti.

Yönetim kurulunun istifalara rağmen çalışır durumda olduğunu ancak yine de hiç tereddüt etmeden üyelerin güvenoyunu almak için referandum düzenlediklerini ifade eden Gökçebel, sendikanın iki bin 467 üyesinden bin 619’unun oylamaya katıldığını, bu katılımcıların yüzde 60’ının da mevcut yönetime destek verdiğini kaydetti.

Gökçebel, öğretmenin iradesine kimsenin karşı koyamayacağını, bunu yapmaya çalışanların da demokrasiye müdahale etmiş olacağını belirterek, referanduma katılımın da gayet iyi olduğunu, katılımın olağan genel kurulun da üzerinde olduğunu belirtti.

Tahir Gökçebel, katılımcıların 946’sının sendika yönetimine “evet” dediğini, 646 üyenin de “hayır” oyu kullandığını ifade ederek, yönetim kurulunun yapacağı değerlendirmelerin ardından açıklama yapacağını da söyledi.

 

SENDİKAMIZDA DOĞRUDAN DEMOKRASİ

ktoeos_referanduma_gidiyor_h43921

Sevgili Öğretmenlerimiz,

Referandum toplumsal tercihlerin belirlenmesinde en ileri yöntemdir. Halkın araçlar, aracılar veya temsilciler olmadan iradesini kullanılabilmesi yöntemine doğrudan demokrasi denir. Referandum doğrudan demokrasinin bir yoludur. Anayasal bir hak olan referandum hakkı tüzüğümüzün 13.maddesinin D bendinin 6. Fıkrasında Yönetim Kurulumuza Güvenoyuna başvurma hakkını vermiştir.

13 Nisan 2015 tarihinde Tüm Öğretmenlerimize Doğrudan Demokrasi Adına Sandığı Okullara Götürerek; Kapalı Oy, Açık Sayım Usulü ile Referandum Hakkı Verdik.

Sendikamızla gurur duymaya devam edelim. Yurdumuz demokrasisinde önemli bir ilke daha imza attınız. Çok önemli bir örnek oluşturdunuz. Gizli oy, açık sayımla şeffaf bir şekilde yapılan referandumda yönetim kurulumuza, disiplin ve denetleme kurullarımıza güvenoyu verdiniz.

Sendikamızı karışıklıktan, kargaşadan uzak tutmaya, çıkılan yolu tamamlamak adına, fırsatçılığa prim vermemek için ortaya konulan irade için teşekkür ederiz.

Yönetim Kurulu

 

 

“GÖÇ YASASI” CUMHURBAŞKANLARI ADAYLARINA HATIRLATILDI

ogretmen1-642x320

 

11035696_10152949627229480_7470162471348859598_n (1)

KTÖS ve KTOEÖS olarak sendikalarımız 16 Nisan Perşembe akşamı 20:30’da Göç Yasasına dikkat çekmek amacı ile Yönetim Kurulları ve Göç Yasası Komite üyelerinin katılımıyla BRT önünde eylem yaptı. Cumhurbaşkanı adaylarının seçim tartışması yapacağı program öncesi BRT önünde “Öğretmeniz Birlikteyiz Susmayacağız” ve “Göç Yasasını Getireni de, Geçireni de, Kaldırmayanı da İstemiyoruz” yazılı pankartlar açıldı. Daha sonra ise KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ve Başkanımız Tahir Gökçebel basına açıklama yaptı.

Sn. Eroğlu ve Sn. Ulaş eylemcilerin yanına gelmeye cesaret etmedi.

Diğer adaylar arabalarından inip, basın ve bizlerin önünde yasaya karşı olduklarını deklare ettiler.

Sn. Akıncı ülkede çalışanlar arasında iki farklı eşitsizlik olduğunu, bunlardan birincisi kamu ve özel sektör arasındaki sendikalaşma hakkı, diğerinin de göç yasası olduğunu belirtti ve göreve gelmesi halinde yasanın kaldırılması için girişim yapacağını söyledi.

 Sn.Özersay yasanın eşitsizlik yarattığını, bu konuda sendikalara mektup verdiğini ve bu konuyu programda tekrar dile getireceğini vurguladı.

Sn. Siber haklı olduğumuzu, Sn. Başbakan’ın kendisine güzel haberler verdiğini söyledi.

DUYURULARIMIZ

2014-2015 Yer Değiştirme Bekleme Listesi

2014-2015 Öğretim Yılı Müdür, Müdür Muavini ve Öğretmenlere ait Yer Değiştirme Bekleme Listesi oluşturulmuştur.

Listeye itiraz süresi 3 iş günü olup 17.04.2015 mesai bitimine kadar (15:30) bağlı bulunulan ilgili daireye ve bir nüshasının da sendikamıza ulaştırılması gerekmektedir.

KAPAK_001

 

bekleme lsitesi 13.04.2015

 

11. OĞUZ TÜRKMEN HALI SAHA FUTBOL TURNUVAMIZ START ALDI

halı saha

halı saha 2
SONUÇLAR:
9 NİSAN PERŞEMBE :
HSİK+TMK —-SSEML+AML = normal suresi 1-1 maç bitmiş olup ikili avaraj için atılan penaltılarla 4-3 hsik+tmk leyine sonuçlanmıştır.
LYL+OVO –LGL+CTEML = 10-0
10 NİSAN CUMA: .
GML–DL+CL= 2 — 8