10. KTOEÖS Resim-Heykel Sergimiz Duyurusu ve Katılım Şartnamesi

0
224

Güzel Sanatlarla ilgilenip Resim -Heykel –Seramik-Video Art sanatına gönül veren üyelerimize,

Geleneksel hale gelen ve bu yıl yapılması planlanan 10. KTOEÖS Resim-Heykel Sergimiz 11 Mayıs – 11 Haziran 2018 tarihleri arasında KTOEÖS Merkez binamızda yapılacaktır. Katılım şartnamesi aşağıdaki gibidir:

  1. Her üye sergiye en az iki, en çok üç eserle katılabilir.
  2. Verilen eserlerin yurt içinde sergilenmemiş ve son iki yılda yapılmış olması gerekmektedir.
  3. Sergiye verilecek eserlerin boyutlarında ve tekniğinde hiçbir kısıtlama yoktur.
  4. Katılacak olanlar eserlerini sergilenmeye hazır şekilde teslim etmeleri gerekmektedir.(Teknik ekipmanlar da katılımcı tarafından sağlanmalıdır)
  5. Her katılımcı eserleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini, kendi fotoğraflarını ve sergi kataloğunda yer almasını arzuladığı eserinin dijital kamerayla iyi çözünürlükte çekilmiş fotoğrafını katalog ve grafik çalışması için en geç 27 Nisan 2018 tarihine kadar info@ktoeos.org adresine göndermeleri gerekmektedir.
  6. 3 Mayıs 2018 tarihine kadar eserlerin sendikaya ulaştırılması gerekmektedir. Sendikaya ulaştırılmayan eserler sergilenmeyecektir.
  7. Serginin bütünlüğünü ve kalitesini Kültür Sanat Komitesi belirleyeceğinden katılımcıların bu konuda hassas davranmaları rica olunur.
  8. KONSEPT: ‘’GÜÇ’’

Selma EYLEM

    Başkan

Yönetim Kurulu a.

 


GÜÇ

Güç veya Hangi Güç

Güçlü olan kazanır derler…

Ama hangi güç?

Haksızlığın, sömürünün, zalimin, kötülüğün, karanlığın gücü mü?

Haklının, emeğin, hümanizmanın, iyiliğin, aydınlığın gücü mü?

Tarih, zalimlerin zaferinin geçici olduğunu göstermiştir. İnsanlığı geleceğe taşıyan her zaman emek, akıl ve hümanizma olmuştur. Geçmiş-gelecek kavgasını belirleyen güçlerin dengesidir. “Karanlık”, zulüm, baskı ve şiddetten güç alırken, “aydınlık” gelecek birlik, akıl ve beceriden güç alır.

Sendikamız (KTOEÖS) hak mücadelesinde 50 yaşına bastı. Binlerce öğretmenin yarım asırlık hak mücadelesi tarihi bir başarıdır. Haklı olmak ve kalabalık olmak güç olmaya yetmiyor. Mücadelemizi güçlü kılan öğretmenin sendikamızda somutlaşan birliğidir, akıllıca planlanmış eylem programıdır, diğer toplumsal kesimlerle dayanışmayı becerebilmesidir.

Şimdi görevimiz, 50. yılında sendikamızı, yaratıcı yeteneğimizle, düşüncemizle, estetiğimizle, sanatımızla daha da güçlü kılmak…