10-16 Eylül 2014 – Sayı 19

0
106

kAPAK

EĞİTİMDEKİ SORUNLAR TESADÜF DEĞİLDİR

002
Yine sorunlu bir eğitim yılına başlıyoruz. Eğitim bizim varlık nedenimizdir. Bilimsel, demokratik, parasız ve herkese eşit, kamusal, nitelikli bir eğitim için canla, başla uğraş vermemize rağmen okullarımızı her yıl sorunsuz açamıyoruz.

CTP – DP Hükümeti eğitimde gerekli kadroları tamamlamamış, tadilatları bitirmemiş, kitapları almamıştır. Eğitim Bakanı ise suçu öğretmene ve sisteme yükleyerek aradan çekilmek istemektedir.

Bir eğitim bakanı daha Temmuz ayında tamamlanan öğretmen nakillerinden sonra bugün okulların açılışında sistemden şikayet ederek CTP – DP politikalarına kılıf oluşturmak için kamuoyuna mesaj vermeye çalışmaktadır.

16 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen basın toplantımızın metni sitemizde

 

Çalışmalarımız – Toplantılarımız

  • 11 Eylül Perşembe, 09:00’da Sendikamızın Sosyal Tesis Komitesi toplantısı gerçekleşti.
  • 11 Eylül Perşembe, 10:00’da Sendikamızın Yönetim Kurulu toplantısı 2011 sonrası için mücadele,Eğitim sorunları ve yeni eğitim yılı gündemiyle gerçekleşti.
  • 12 Eylül Cuma, 2008 ve sonrası öğretmenliğe giren üyelerimizle yeni öğretmenlerimizin gasp edilen haklarına karşı sürdüreceğimiz mücadeleyle ilgili toplantımız gerçekleşti.
  • 15 Eylül Pazartesi Sendikamızın Göç Yasasına Karşı Mücadele Komitesi toplandı.
  • 16 Eylül Salı Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi olarak sendikalarımız Kıbrıs TV-Kıbrıs Gazetesi ve SİM TV’yi ziyaret etti.
  • 18 Eylül Perşembe 10:00’da Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi olarak sendikalarımız Yüksek Mahkeme Başkanını ziyaret edecektir.
  • 18 Eylül Perşembe 14:30’da Basın Yayın Komitemizin toplantısı gerçekleşecektir.
  • 18 Eylül Perşembe 16:00’da Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Akıncı sendikamızı ziyaret edecektir.

 

GÖÇ YASASINA KARŞI MÜCADELE KOMİTEMİZ EYLEME HAZIR

005

Öğretmen haklarının geriye götürülmesi karşısında örgütlü ve kararlı mücadelemize devam ediyoruz. 2008’den sonra mesleğe giren öğretmenlerimizin birçok hakkı geriye götürülmüş, 2011’den sonrasının ise maaşları % 40 azaltılmıştır. Öğretmen statüsünün düşürülmesi ve “ücretli köle” yapılmasını kabul etmiyoruz. bu anlamda 2015 yılını “Göç Yasasına ve Anlayışına karşı Mücadele Yılı” ilan ettik. 2008 sonrası için oluşturduğumuz komitenin her okulda örgütlenmesini sağlayacağız.

KTOEÖS Göç Yasasına Karşı Mücadele Komitesi olarak 18 Eylül Perşembe 11:00’de Meclis Önünde Eylem Yapacağız

 

GÖÇ YASASINA DUR DE İNİSİYATİFİ  

Goc Yasasına Dur De

Sendikalarımız halkımızla birlikte göç yasasına “Dur” demeye kararlıdır. Kararlılıkla tek yürek olarak mücadeleye devam edilecektir.

Adaletsiz ayrılıkçı gayri ahlaki 47/2010 sayılı “Göç Yasası” ortadan kaldırılana kadar bu mücadele sürdürülecektir. Mutlu ayrıcalıklılar dışında kalan işsiz, öğrenci, emekçi, kadın, herkesi bu gayri ahlaki dayatmaya birlikte cevap vermeye çağırıyoruz.

12 Eylül Cuma günü sendikalar Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi örgütlülüğü altında mücadelesini yükselteceğini Başbakanlık önünde ortak bildiri yayınlayarak Hükümet edenlere duyurdu.

Sendikamızın da içerisinde yer aldığı Göç Yasasına Dur De İnisiyatifinin basın bildirisinin tam metni sitemizde