1 – 18 Haziran 2017 – Sayı 104

0
158

İlahiyat Kolejinde Neler Oluyor ? Eğitim Bakanlığı Yetkilileri Cevap Veriniz!

ktoeös cevap veriniz

Bu ülkede hükümet edenler, dayatma entegrasyon politikalarına boyun eğmiş, harfiyen uygulamış ve toplumsal dönüşümü gerçekleştirmeye ‘katkı’ sağlamıştır. Eğitimde özelleştirme ve ticarileşme, eğitimin giderek paranın satın alabileceği bir mal haline getirilmesi, kamusal eğitimin bilinçli olarak niteliksizleştirilmesi, kamusal alanlara kriz bahanesiyle kemer sıkma politikalarının uygulanması, eğitim müfredatının içinin boşaltılarak muhafazakarlaştırma ve gericileştirilmesi, kamusal hizmet veren öğretmenlerin itibarsızlaştırılması, haklarının budanması, sendikaların yıpratılması, örgütlenmesinin engellenmesi, bu dönüşümü sağlama çalışmalarında en büyük ve önemli kısmını oluşturmaktadır.

2 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni için haber başlığına tıklayabilirsiniz. 


Ülkemizdeki Bu Gidişata DUR Diyoruz !

DSC_0007

Hukukun sadece güçlüden yana olduğu dayatmasına verilebilecek bir başka örnek ise, çalışma yasalarını altüst eden yasadışı bir şekilde özel şirketler üzerinden sözde temizlik işçisi olarak, asgari ücretin altında istihdam edilerek asıl ve sürekli personelin yapması gereken görevleri yaptıran ve iş gücü anlaşması ile de çağdaş köleliği dayatan bu anlayış, işbirlikçi UBP-DP hükümetinin son marifetleridir.

Kıbrıs Türk toplumunun kültürünü, kimliğini, inanç biçimini, demografik yapısını değiştirmek için TC’den dayatılan asimilasyon ve entegrasyon ve dini siyasete alet etme politikalarını uygulayan işbirlikçi UBP-DP hükümetine karşı çıkmak her yurtseverinin görevidir.

6 Haziran 2017 tarihinde KTOEÖS, KTAMS, KTÖS, DEV-İŞ, GÜÇ-SEN, DAÜ-SEN, ÇAĞ-SEN, CTP, BKP, YKP olarak ortak gerçekleşen basın toplantısı metni için haber başlığına tıklayabilirsiniz. 


6 Haziran 2017 KTOEÖS Nazım Hikmet Anma Etkinliğimiz Gerçekleşti

Her yıl geleneksel olarak sendikamızın gerçekleştirdiği Nazım Hikmet’i anma gecemiz kapsamında bu yıl Lirik Şiir Grubu şiirleriyle, Androulla Şhati ve Metin Kavaz’ın şarkılarıyla, ayrıca Araştırmacı, Yazar Şair Güney Özkılınç’la  “Nazım’ın Bursa Yılları – tanıklar, fotoğraflar ve bilinmeyenler” üzerine söylesi ve belgesel gösterimiyle Nazım Himeti’i andık. Katılan ve katkı veren herkese teşekkürlerimizi belirtiriz.

DSC_0179DSC_0163DSC_0212


 

Kıbrıs Türk Toplumu, Dönüştürme Çalışmalarına Boyun Eğmeyecektir!

KTOEÖS MANŞET

Son yıllarda Kıbrıs Türk toplumu için başlatılan ‘dönüştürme’ çalışmaları, koordinasyon ofisi dayatmaları, nüfus aktarımıyla beraber demografik yapımızın değiştirilmesi,  ilahiyat kolejinin açılması yanında eğitim sistemimiz içerisindeki eklemlemeler, camilerin artırılması, kuran kursları, aile ziyaretleriyle dini sohbetler ve son olarak da Din İşleri Yasası değişiklik önerisiyle öğrencilere okul saati dışında dini eğitim verme serbestliğinin sağlanması hedefiyle kendini göstermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, siyasi parti ve Avrupa Birliği yetkilileri; sizler bu hedefi ve yapılan çalışmaları izleyip yorum yapmıyorsunuz.  Asimilasyon ve entegrasyonu görmüyor musunuz? Yoksa taraf mısınız?

8 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metnini görüntülemek için haber başlığına tıklayabilirsiniz.


13. Oğuz Türkmen Halı Saha Turnuvası ve 1. Kadın Futbol Turnuvamız Final Maçları Gerçekleşti

DSC_0371

8 Haziran 2017 Perşembe akşamı sendikamızın organize ettiği 13. Oğuz Türkmen Halı Saha Turnuvamız ve 1. Kadın Futbol Turnuvamız Final Maçlarının oynanması ile tamamlandı.          Turnuvalarımıza katılan, organizasyonunda yer alan ve maçlara seyirci olarak gelip destek veren tüm öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ederiz.

Final maçları sonuçlarını ve şampiyon olan takımlarımızı görüntülemek içinhaber başlığına tıklayabilirsiniz.


SKANDAL

maxresdefault

Bakanlığın gönderdiği genelgeye göre hazırlanacak olan bütünleme karneleri tüzüğe aykırıdır, geçersizdir. Bakanlık, 14/06/2017 tarihinde (dün) tüm okullara genelge gönderip tüm öğrencilerin bütünleme sınavına girme zorunluluğu bulunmadığını, bütünleme sınavına girmeyen öğrencilere de not verilmesi gerektiğini bildirmiştir. Bu tam bir skandaldır. Yasa ve tüzük tanımazlıktır! Bakanlık okullara tüzüğe aykırı bir genelge göndermiştir ve bu genelgeyle  Sınıf Geçme Sınav Tüzüğüne aykırı davranılmış ve okul idareleri yanlış yönlendirilmiştir. Bakanlık kendi tüzüğünü de tanımamaktadır. Yapılan uygulamalar ve karneler maalesef yasal değildir. Yasa tüzük tanımaz bu siyasi anlayışın gelenek haline getirilmeye çalışıldığı uygulamalar kabul edilebilir değildir!

15 Haziran 2017 tarihinde yayınladığımız basın bildirimizin tam metnini görüntülemek için haber başlığına tıklayabilirsiniz. 


Çalışmalarımız / Toplantılarımız

1 Haziran 2017, Perşembe saat: 14:00’de Sendikal Platform ve Siyasi Partiler toplantısı gerçekleşti. Gündem: DP-UBP hükümetinin son icraatlerı Yer: KTÖS

SENTTA 2SNETAA 1

1 – 2  Haziran 2017, tarihlerinde Güney Fransa – Frejus’ta işbirliği içerisinde olduğumuz Fransa Mesleki Eğitim Sendikası SNETTA’nın  “Nüfus Artışı, Tutuculuk, Radikalizm: Sendikal Mücadelemizdeki Etkileşimler” konulu Kongresine sendikamızı temsilen Genel Sekreterimiz Aziz Selengin veYönetim Kurulu üyeniz Fikret Civisilli katılmıştır. SNETAA sendikasının hazırlamış olduğu Fransızca Kongre Raporunü görüntülemek için linke tıklayınız: SNETAA Congress Report

5 Haziran 2017, Pazartesi saat 14:00’te UBP-DP hükümetinin bizlere yasattigi yagma, talan, hukuksuzluğa karşı tasarladığımız eylem detaylarını ve planlamaları görüşmek üzere sendikalarla toplantımız gerçekleşti. Yer: KTOEÖS

6 Haziran 2017, Salı saat 11:00’de Aile fertlerine menfaat dağıtan ve siyasi iradeyi dağıttığı vatandaşlıklarla gasp eden işbirlikçi UBP-DP Hükümetini protesto etmek için sendika ve siyasi partiler olarak meclis önünde protesto eylemi gerçekleştirdik.

DSC_0327

6 Haziran 2017, Pazartesi saat 19:00’da KTOEÖS Nazım Hikmet Anma Etkinliğimiz gerçekleşti. Yer: KTOEÖS

EĞİTİM

13 Haziran 2017, Salı saat 14:30’da Yönetim, Disiplin ve Denetleme kurulları toplantımız gerçekleşti. Gündem: Prof. Dr. Sn. Adnan Gümüş ile “Din Eğitimi ve Yurttaşlık”

14 Haziran 2017, Çarşamba saat 14:00’te okul müdürlerimizle toplantı gerçekleşti. Gündem: Kayıt kabul, ihtiyaçlar ve genel sorunlar. Yer: KTOEÖS

14 Haziran 2017, Çarşamba saat 16:45’te PEO 25. Kongre açılışı gerçekleşti. Kongreye Genel Sekreterimiz Aziz Selengin katıldı.

16 Haziran 2017, Cuma saat 11:00’de KTOEÖS-KTÖS olarak “Denetleme Kurulu Yasası” ile ilgili meclis önünde ortak protesto eylemi gerçekleştirdik.

17 Haziran 2017, Cumartesi geleneksel olarak her yıl düzenlenen KTOEÖS Seçilmiş Kurullarımıza yönelik etkinliğimiz gerçekleşti.