Sayın Büyükelçiye ve Hükümete Çağrımızdır: “Bu Tehlikeli Oyuna Artık Son Verin !”

0
1869

7 Ocak 2019 Pazartesi 11:30’da KTOEÖS-KTÖS olarak Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulunda  Ortak Basın açıklamamız gerçekleşti.

Ortak Açıklama Metni:

İşsiz, görev bekleyen öğretmenlerimiz olduğu halde atanmaları yapılmayıp TC’den görevlendirilen öğretmenler, yürürlükte olan toplum mühendisliğinin en önemli ve etkili parçası olan eğitim alanında sürdürülen çalışmaların bir parçasıdır. Bu okulumuzda yaşananlarla bu durum, bir kez daha kendini göstermiştir. Daha önce de din dersinin içeriği, yobaz kafalarca çocuklarımıza empoze edilmeye çalışılan kültür, birçok okulda kendini ispatlamıştır. Bu nedenden dolayı psikologa gitmek zorunda kalan birçok öğrencimiz vardır. Konuyla ilgili birçok rehberlik birimimizin raporu, doktorların açıklaması ve bakanlık soruşturması dururken, bunu yalanla başkalarının üstüne yıkmaya çalışan elçilik destekli, öğretmen olmaması gereken bu okuldaki din öğretmeni derhal görevden alınmalıdır.

Soruyoruz;

  1. Bu yalanı yayınlayan Kartal Harman’ın elçilikle bağlantısı var mıdır?
  2. İlahiyat Kolejinin ve başka okulların kantin ihalesi elçilik bastırmasıyla bu medyatöre veya yakınlarına verilmiş midir?
  3. Polis ne zamandan beri bu medyatörün yalanı ile hareket eder oldu da bu haberin yayınlanması üzerine bu okulumuza gelmiştir? Yoksa polis artık bir yerlerden talimat mı almaktadır?
  4. Söz konusu din öğretmeniyle ilgili bakanlık soruşturma başlattı mı? Görevinden uzaklaştırıldı mı? Yoksa hala derslere girmesine göz yumarak çocuklarımıza, kara çarşafı, gerici anlayışı, kadınlarımıza ikinci sınıf olmayı hak mı görüyoruz?

Konuyu basit polislik bir olaymış gibi göstermeye çalışan, şimdiki TC yönetiminden desteğe dönüştürmeye uğraşan, kamuoyunu, dinsizler-dindarlar diye bölmeye çalışan, açıkça Anayasamıza, Milli Eğitim Yasamıza saldıran bu anlayış bilinmelidir ki elçilikte DİZAYN EDİLMİŞTİR.

Polisin içindeki bazı unsurları ve bazı medyatörleri de kullanmaya çalışan bu anlayış, Kıbrıs Türk Toplumunun siyasi eşit, çağdaş, üretken bir toplum olmaktan çıkarılıp, aşağılanan, tek bir Türkiye takımıyla bile maç yapamaz bir toplum durumuna getirilmesinin sorumlularıdır. Bu topluma yapılan kötülüğü düzeltmek için çaba harcamayan, ama aynı gerici, yobaz, baskıcı politikalara devam edenler bilmelidir ki bu toplum bu tartışmaları 1930’larda yapmış ve çağdaş dünya değerlerini benimsemiştir.  Tüm kurumları Kıbrıs Türk toplumuna geri verilmelidir. Güvenlik Kuvvetleri Komutanı da, Merkez bankası başkanı da Kıbrıslı olmalıdır.

Bu topraklarda yetişen çocuklarımız öğretmen diplomaları ile işsizken misyoner, TC’den atanıp okullarımızda görev yapan, Euro maaş alan ve bazıları öğretmen dahi olmayan yaklaşık 200 civarı tüm öğretmenlerin görevleri iptal edilmeli, ülkelerine gönderilmeli ve bu halkı anlayan, kültürünü bilen, diplomasıyla işsiz sürünen gerçek öğretmenlerimiz yerlerine atanmalıdır.

Esas mesele budur. Yan yollara sapmak için sahte haberlere, sahte gündemlere, hedeflere toplumun tahammülü kalmamıştır. Sayın büyükelçiye ve hükümete çağrımız bu tehlikeli oyuna artık son verilmesidir. Eşit siyasi ortak olan Kıbrıs Türk Toplumunun daha fazla aşağılanmaya, parçalanmaya ihtiyacı yoktur.

Selma Eylem – KTOEÖS Başkanı

Şener Elcil – KTÖS Genel Sekreteri