Ortak Eylem Programı

0
177

Sivil Toplum Örgütleri, Sendikalar ve Siyasi Partilerin Ortak Eylem Kararları

 

            27.11.2013 tarihinde Salı günü saat 15:00’te ZAMLARLA ilgili KTOEÖS‘te toplanan Tüm Sivil Toplum Örgütleri, Sendikalar ve Siyasi Partiler, dayatma paketin uygulanmaya devam ettiğini vurgulamışlardır. Kıbrıs Türk Toplumunun kurumların özelleştirme gibi politikalarla elinden alındığını toplumun fakirleştirilip, işsizleştirilerek, açlığa sefalete mahkûm, edildiğini yapılan son ZAMLARLA da hayatının çekilmez hale getirildiğini bir kez daha ortaya koymuşlardır. Tüm örgütler daha önce yapılan bu tespit ve eylemler doğrultusunda HÜKÜMETE ve TC Elçiliğine muhtıra verilmesine rağmen her hangi bir adım atılmadığını ve sonuç alınıncaya kadar mücadeleye devam etme kararlılığında olduklarını belirtmişlerdir. Bu doğrultuda tüm örgütler aşağıdaki EYLEM kararlarını almışlardır.

 

1) 28 Kasım 2013 Perşembe saat 16:00’da tüm ilçelerde araçlarla eylem yapılacaktır.

(Lefkoşa: KTOEÖS Lokali Girne: Oğuz Veli Ortaokul ve Lemar arası Güzelyurt: Güzelyurt Terminali Gazimağusa: Devlet hastanesi ve Sanayi arası İskele: İskele Meydanı tüm bölgelerde 15:30 da toplanılacaktır.)

 

2) 2 Aralık 2013 Pazartesi saat 10:00’da tüm örgütler “Meclisi İzleyeceğiz Eylemi” yapacaktır.

 

3) 4 Aralık 2013 Çarşamba saat 10:00’da tüm örgütlerle Bakanlar Kuruluna yönelik Başbakanlık önünde “Kazıklı Eylem” yapacaktır.

 

4) 6 Aralık 2013 Cuma saat 17:00’de tüm örgütler ve katılmak isteyen halkımızla birlikte KTHY önünde toplanılıp Dereboyu güzergahından Meclise ve Elçiliğe mumlu, meşaleli “Aydınlıktan Karanlığa” eylemi yapacaktır.

 

TÜRK-SEN, TEL-SEN, EL-SEN, GIDA SEN, AS-SEN, LİMAN-SEN, TES, HTKS, HAVA-SEN, SAĞLIK-SEN, BANK-SEN, KOOP-SEN, ÇAĞ-SEN, BES, GÜÇ-SEN, BASIN-SEN, KTAMS, KTOEÖS, DAÜ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, TIP-İŞ, KTÖS, DEV-İŞ, Devrimci Genel-İş, Emek-İş, Petrol-İş, Mağusa Türk Genel İş, KAMU-SEN, KT Ebeler ve Hemşireler Sendikası, HÜR-İŞ, KAMU-İŞ, DAÜ-PER-SEN, BAY-SEN, MEMUR-SEN, BÜRO-İŞ, BASS, DİN-GÖR-SEN, K.T.M.M.O.B, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, KTEZO, İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği, Girne Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği, K.T. Güzellik Uzmanları Birliği, K.T. İnşaat Taşeronları Birliği, K.T. Oto Kaporta ve Boyacıları Birliği, K.T. Marketler Birliği, K.T. Öğrenci Yurtları Birliği, K.T. Elektrik Müteahhitleri Birliği, K.T. Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Kıbrıs Mutfak profesyonelleri Derneği, Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği, Doğancı Patates Üreticileri Birliği, K. T. Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği, Lefkoşa Muhtarlar Derneği, RES-BİR, K.T. Sıhhi Tesisatçılar Birliği, K.T. Oto Tamircileri Birliği, Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Karpaz Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği, Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Birliği