Mesleki Eğitim Fuarı Hakkında Öğretmenlerimize Duyuru

0
54

Değerli üyelerimiz;

2022-2023 eğitim-öğretim yılında birincisi düzenlenen “Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı” öncesi ve sonrasında fuarın planlanması ve yürütülmesinden kaynaklanan sorunlardan dolayı ciddi sıkıntılar yaşanmıştır.

Şubat ayında fuarın bu yıl ikincisi yapılacağı gündeme geldiğinde Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı ile ilgili olarak okullardan okul temsilcileri vasıtasıyla görüş alınmış ve Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilmiştir. Okullardan alınan görüşlerde öğretmenlerimiz, fuarın amacına hizmet etmediğini, fuarda birçok sıkıntının yaşandığını (ulaşım, malzemelerin fuar alanına taşınması ve güvenliği, yeterli bütçenin oluşturulmaması vb.) ortaya koymuşlardır. Fuar ile ilgili yaşanan sorunlar ve öğretmenlerin beklentileri Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürüyle yapılan toplantıda kendisine iletilmiştir. Sonrasında meslek liseleri okul temsilcileriyle yapılan toplantıda bir protokol hazırlanarak fuarın hangi şartlar altında sağlıklı bir şekilde yapılabileceği ortaya konmuştur ve bu protokol, ilgili daire müdürlüğüne ulaştırılmıştır.

Ancak Eğitim Bakanı mesleki eğitim fuarı ile ilgili hazırlanmış olan protokolün imzalanmasını kabul etmemiştir. Bu nedenle, Yönetim Kurulumuz bu şartlar altında bu yıl ikincisinin yapılması planlanan Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuar alanında görev almama kararı almıştır. Üyelerimiz fuar ile ilgili hiçbir hazırlıkta görev almayacak ve çalışmalara katılmayacaktır.

 

 

Adnan ZEKAİ

Eğitim Sekreteri

Yönetim Kurulu (a.)