Meclisi İzliyoruz Uyarı Eylemimiz Gerçekleşti

0
392

11 Şubat 2019 tarihinde Göç Yasası’ndan kaynaklanan haksızlık ve adaletsizliğin gündeme taşınarak, ortadan kaldırılması amacıyla Göç Yasasıyla fakirleştirilen, yükü artırılan, hakları gaspedilen, eşitsizliğe mahkum edilen öğretmenlerimizle birlikte meclisi izleme eylemi gerçekleştirdik. 

KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem, göç yasasının yarattığı haksız ve adaletsiz durum nedeniyle hükümetin kurulmasından önce ve sonra bazı temaslarda bulunulduğunu, bazı çözüm önerileri sunulduğunu söyledi.

Bugüne kadar bu konuda bir adım atılmadığını ifade eden Eylem, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın kendilerine bir barem düzenlemesinden bahsettiğini, ancak bugüne kadar bu konuda da somut bir adım atılmadığını kaydetti.

Eylem, göç yasasının yarattığı adaletsiz durumu ortaya koymak ve ortadan kaldırılarak, somut adımlar atılabilmesi için gerekenin yapılacağını ifade ederek, bu eylemde sadece Meclis Genel Kurulu oturumunu izlediklerini, sorunun çözülmemesi halinde sonraki günlerde çeşitli eylem şekillerinin ortaya konacağını belirtti.

Meclis Genel Kurulu’nu izleyici locasında bir süre izleyen öğretmenlerimiz, ayağa kalktıkları gerekçesiyle Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın uyarısıyla dışarıya çıkarıldılar.