Maaşlarımızdan Yapılan Haksız Kesinti Dilekçeleri hk.

0
140

Değerli Öğretmenlerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığı bir kez daha despot bir tutum ve düşmanca bir zihniyetle hukuk tanımazlığını ortaya koyarak, maaşlarımızdan haksızca kesinti yapmıştır.

2023 Eylül ayında Genel Orta Öğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi, tüzüğü dahi çalışılmayan hizmetiçi eğitimlere (GOÖD’den 2 saat, MTÖD’den 4 saat süreli) katılmayan veya katılamayan öğretmenlerimizden tam gün üzerinden (Perşembe gün 9 saat, diğer günler 6,5 saat) kesinti yapılmıştır.

Söz konusu hizmetiçi eğitim kesintileri ile ilgili:
* Mazeret izni doldurduğu,
* Rapor sunduğu
* Kursa gittiği halde
Ekim ayı maaşından kesinti yapılan öğretmenlerimiz için, avukatımız aracılığı ile aşağıda word dosyalarını paylaştığımız 3 farklı dilekçe örneği hazırlanmıştır.

Mağduriyet yaşayan öğretmenlerimizin, bu 3 dilekçeden kendilerine uygun olanı belirleyerek çıktı almaları, dilekçeyi doldurup ıslak imza atmaları ve bu dilekçeleri şahsen veya okul temsilcileri aracılığı ile sendikamıza ulaştırmaları önemle rica olunur.

Dilekçeler toplu olarak, 9 Kasım 2023, Perşembe günü saat 15:00’te gerçekleştireceğimiz eylem sonrasında ilgili dairelere teslim edilecektir.

Kesinti_1 (Katılım Olmasına Rağmen)

Kesinti_2 (Mazeretli)

Kesinti_3 (Katıldı ve Mazeret)