Faşist Baskılara Asla Boyun Eğmeyeceğiz!

0
345

Kıbrıs Cumhuriyeti’ni anayasal nizamını ve toprak bütünlüğünü koruma sorumluluğu verilen garantör ülke Türkiye’yi yöneten Erdoğan – AKP faşizmi, Kıbrıslı Türklerin güvenliğini tehdit eden baskıcı uygulamalarını her geçen gün artırmaktadır.

Türkiye’de yazarları, gazetecileri, siyasetçileri, aydınları kısacası Türkiye’nin aydınlık yüzünü uyduruk gerekçelerle hapislere atan, mahkemelerde süründüren Erdoğan – AKP faşizmi, şimdi de Kıbrıslı Türkleri hedef seçmiştir. AKP’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde kurduğu illegal yapılanmanın organize ettiği provokasyon nedeni ile Sol Hareket üyesi yurtsever arkadaşlarımızın polis tarafından haksız yere göz altına alınması, Türkiye Genel Kurmayı’ına bağlı polisin Erdoğan – AKP faşist rejiminin emrinde olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

22 Ocak 2018’de Afrika Gazetesi’ne polisin gözetiminde linç girişiminde bulunulması, ardından TC Elçiliği’nin saldırganlara kol kanat germesi ve saldırıya katılan dokuz saldırganın isimleri bilinmesine rağmen, hala daha polis tarafından yargı önüne çıkarılmaması nasıl bir devlet terörü ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir.

Uluslararası her platformda Kıbrıslı Türklerin haklarını savunduğunu söyleyip, görüşme masasında güvenlik ve garantilerden bahseden Erdoğan – AKP faşist rejimi, Kıbrıslı Türklerin can, mal güvenlikleri ile başta ifade özgürlüğü olmak üzere en temel insan haklarını tehdit eder noktaya gelmiştir. Bu çerçevede garantör olduğunu söyleyerek Kıbrıs Türk toplumu için en büyük tehdit unsuru olan Erdoğan AKP faşist rejiminin yaptığı saldırıları protesto eder, faşist baskılara asla boyun eğmeyeceğimizi vurgularız.

Saygılarımızla.

 

KTOEÖS, KTÖS, BKP, Basın-Sen, Güç-Sen, KTAMS,

Bağımsızlık Yolu, TKP, TDP, YKP, Çağ-Sen,

Dev-İş, Koop-Sen, BES, Türk-Sen, El-Sen, Daü-Sen,

Barış Derneği, Girne Fikir Kulübü

 

Görsel video için lütfen linke tıklayınız: TC Elçiliği Protesto ve Basın Açıklaması