Eylem: “İki Toplumlu Federal Kıbrıs için Mücadeleye Devam Edeceğiz”

0
144

2 Ocak 2019 Çarşamba günü Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün başkanlığındaki BKP heyeti sendikamızı ziyaret etti.

Sonüstün, ülkedeki siyasi gelişmelerin negatif yönde ilerlediğini, Ankara’nın söylemleri ve Anastasiadis’in Ortadoğu’daki dostlarının desteğiyle Birleşik Federal Kıbrıs noktasından uzaklaşıldığını belirterek, federal Kıbrıs için mücadele edenlerin dayanışma içinde olması gerektiğini vurguladı.

BKP olarak dayanışma ve işbirliği için adım atarak, siyasi parti ve kurumlara ziyaret gerçekleştirdiklerini anımsatarak, ziyaret taleplerini sadece YKP’nin yanıtladığını belirten Sonüstün, görüşmelerin 1.5 yıldır durduğunu ve yeniden başlamamasının kendilerini endişelendirdiğini, bu nedenle de 2 lidere destek olmak için dayanışma içine girilmesini doğru bulduklarını ifade etti.

Sonüstün, görüşmelerin kaldığı yerden yeniden başlaması ve Birleşik Federal Kıbrıs için mücadele edilmesi için tüm federal Kıbrıs sevdalılarını biraraya gelerek, liderlere destek olmaya çağırdı.

 

KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem ise, İzcan’a geçmiş olsun dileklerini yollayarak, sendikamızın her zaman olduğu gibi bundan sonra da iki toplumlu federal Kıbrıs için mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Hem güney Kıbrıs’ta, hem de kuzey Kıbrıs’ta barış ve federal Kıbrıs isteğiyle çeşitli etkinliklere katıldığımızı hatırlatan Eylem, kuzeyde oluşturulan toplumsal statükoyu ve yok oluş sürecini durdurmak ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki gasp edilen haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğimizi kaydetti.

Eylem, federal Kıbrıs için örgüt olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu vurguladı.