Ek görev, ek mesai ve ek ders yapılmayacaktır

0
110

Sevgili Öğretmenler

Eğitim yılının başlamasının üzerinden iki aydan fazla bir süre geçmiştir. Sendikamız devlet okullarında kamusal eğitimin niteliğini artırmak için tatil demeden yoğun uğraş vermektedir. Siyasi anlayış ise bahaneler üreterek öğretmenden TASARRUF yapmaya çalışmaktadır. Son yıllarda metalaştırılan eğitim ve desteklenen özel okulların yanında hakları budanan yok edilmek istenen, hiçleştirilen öğretmen statüsü ile devlet okullarının içi boşaltılmak istenmektedir. Halkın çocuklarının gittiği devlet okullarına ve öğretmenlerine büyük bir saldırı kampanyası yürütülmektedir.

Okul içerisinde eğitim dışında yüzlerce görev yüklenen öğretmene bakkal hesabı ile daha fazla yük yüklemeye, çalışılmaktadır. Siyasi anlayışın sadece sınıf içerisine hapsetmeye çalıştığı öğretmenin yüzlerce görev yaptığı gözlerden kaçırılmaya ders yükleri ve denklikleri yok sayılmaya çalışılmaktadır.

Ekonomik kriz bahane edilerek devlet okulları gözden çıkarılmakta öğretmen düşmanlığı yapılmaktadır. Öğretmen köleleştirilmek istenmektedir.

 

Sevgili Öğretmenler

Yönetim Kurulumuzun kararı gereği Öğretmenler Yasası’nın ön gördüğü üst limitin üzerinde ek mesai ve ek ders gerektiren görev yapılmayacaktır. 

 

Tahir GÖKÇEBEL

      Başkan

Yönetim Kurulu a.