Değerli Öğretmenlerimiz ve Okul Yöneticilerimize Mektup

0
512

2019-2020 öğretim yılına başlamış bulunmaktayız. Yaşadığımız ekonomik siyasi ve sosyal sıkıntıların yanında eğitimde de her yıl olduğu gibi bu yıl da ne yazık ki yine eksik okul, altyapı sorunları, kalabalık sınıflar, tamamlanmamış kadrolar, güncellenmemiş yasa ve tüzükler, yapılmayan yasalar ve daha birçok sıkıntıyla okullarımızı açıyoruz.

 

Yaşanan bu sıkıntıların çözümüne yönelik mücadeleyi

çalışma ve önerilerimizle ortaya koyduk, sürdüreceğiz.

İmzalanan protokollerle,  mutabakatlarla sürdürülen dayatma politikalara boyun eğmeyecek, çağdaş, laik eğitimden vazgeçmeyeceğiz.

Haklarımıza saldırılara, yasal haklarımızın tartışma konusu yapılmasına,

 itibarsızlaştırma çalışmalarına karşı mücadelemizi sürdürecek, çıkarılan yasalarla bölünmüş öğretmeni tek yasa altında birleştirmek için mücadeleye devam edeceğiz.

Bu mücadelede örgütlü olmamızın ve sendikamıza sahip çıkmamızın öneminin bir kez daha altını çizmek isteriz.

 

Yasaların uygulanmadığı, ahlakın din olarak algılatılmaya çalışıldığı ve bu yönde çalışmaların artırıldığı, uyuşturucu ve bet ofislerin yaygınlaşmasına göz yumulduğu bu dönemde okullarımıza ve öğrencilerimize sahip çıkmamızın, sendikamızı bölmek, gücünü zayıflatmak için yapılan çalışmalara fırsat vermeyerek sendikamız çatısı altında örgütlenip mücadeleyi daha da artırmamızın gerekliliğini de bir kez daha ortaya koyarız.

 

Değerli Öğretmenlerimiz ve Okul Yöneticilerimiz,

 

  1. 16 Eylül 2019 Pazartesi (bugün) bir önceki kurul toplantısında ( 2 Eylül 2019 Pazartesi) sendika temsilcisi seçmeyen okullarımızın temsilcilerini seçmelerinin,
  2. Okul idarelerimizin mevcut eksikliklerini eğitim sekreterliğimize bildirmelerinin,
  3. Yasa ve tüzüklerin dışında hiçbir genelgenin ve görevlendirmenin kabul edilmemesinin,
  4. Hizmette 30 yılını dolduran öğretmenlerimizin (yıpranma payı, geçicilik, kadroluluk süresi veya askerlik de dahil edilerek hesaplanmış şekilde) kesintilerinin yapılması gerektiğinden Maliye Bakanlığına bildirimde bulunmalarının,
  5. Tüm öğretmenlerimizin okullarımızda çağdaş, laik, bilimsel, demokratik eğitime daha da çok sahip çıkması gerekliliğine dikkat çekeriz.

 

2019-2020 öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diler, sendikamızla örgütlü ve güçlü olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isteriz.                                                                       

 

Saygılarımızla,

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)

 

Değerli Öğretmenlerimiz ve Okul Yöneticilerimize Mektup 16.09.2019