“Değerlerimiz” Sergimiz Açıldı

0
145

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki ‘Değerlerimiz’ adlı 9. Resim ve Heykel Sergimiz 12 Mayıs Pazartesi günü açıldı.

Açılışa Cumhuriyet Meclisi Genel Başkanı Sibel Siber ile Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu katıldı.

Sergimizde, 21 öğretmen sanatçımızın akrilik, ağaç baskı, seramik pano, kara kalem ve karışık teknikler kullanarak yaptıkları 50 eser sergileniyor. Sergimiz, 17 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, açılışta yaptığı konuşmada, toplumların güzel, gülen ve yumuşak yüzünü kültür sanat alanındaki çalışmaların ortaya koyduğunu ifade ederek, bu yönde yapılan çalışmalara katılmaktan büyük keyif aldığını kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu ise sanatçı olabilmenin ayrı bir olay olduğunu belirterek, herkesin sanatçı olamayacağını söyledi.

Sanat eserlerin, sanatçının zihni içindeki imgelerin yüreğiyle buluşması sonucu ortaya çıktığını ifade eden Arabacıoğlu, mesleki teknik ile orta eğitimde görevli veya emekli olmuş 21 öğretmenin KTOEÖS katkılarıyla bir araya gelerek, sergi açmasının anlamlı olduğunu kaydetti.

Başkan Tahir Gökçebel de yaptığı konuşmada, her yıl düzenlenen serginin dokuzuncusunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Gökçebel, katkı koyan sanatçı öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

 

Sendikamızın toplumsal misyonu gereği sadece okulda ders verilmediğini, okul binası dışında da toplum, çocuklar ve geleceği ileri taşıma anlamında katkılar yapmaya çalışıldığını ifade eden Gökçebel, değerlere sahip çıkılması gereğine vurgu yaparak, toplumun sahip olduğu değerlerle geleceğe ulaşılacağını kaydetti.