BASKILAR BİZİ YILDIRMAYACAKTIR!

0
73

Göç Yasası ile ilgili mücadele eden 12 arkadaşımız meclis eylemine katıldı diye dava okunması için polise çağrılmıştır. Baskılar bizi yıldırmayacaktır.

Konu ile ilgili olarak 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 11:00’de Meclis önünde basın açıklaması yaparak, sonrasında topluca polise gidip davayı kabul etmeyeceğimizi ortaya koyduk.

Meclis önündeki eylemimizeKamu-Sen ile KTAMS da destek verdi.

Başkan Tahir Gökçebel basına yaptığı açıklamada, “göç yasasının” gayri adil bir yasa olduğunu savunarak, yasanın çalışanlar arasında adaletsizlik yarattığını belirtti.

Yasanın geri çekilmesi konusunda yetkililerin adım atmadığını söyleyen Gökçebel, yasanın yarattığı adaletsizliğin yanı sıra çalışanlara da baskıların arttığını söyledi.

Bugüne kadar baskılara boyun eğmediğimizi, bundan sonra da eğmeyeceğimizi ifade eden Gökçebel, yasaya karşı mücadele eden öğretmenlerin meclis eylemine katıldığı gerekçesiyle dava okunması için polise çağrıldığını kaydetti.

Konu hakkında öğretmenlerimizin her türlü yasal haklarının aranacağını ifade eden Gökçebel, polise giderek davayı kabul etmeyeceğimizi belirtti.

Bir suçlu gibi aranmayı protesto eden Gökçebel, bu girişimin seçimlerden sonra yapılmasını da eleştirdi.

Gökçebel, beklentilerimizin yasanın bir an önce kaldırılması olduğunu sözlerine ekledi.

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş da, sorunun sadece öğretmenlerin sorunu olmadığını ifade ederek, sendikalar olarak yasaya karşı mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

Yasanın hukuka aykırı ve gayri yasal olduğunun bilinmesine rağmen, hala geri çekilmediğini, savunan Özkardaş, hükümeti ve milletvekillerini eleştirdi.