6 – 12 Nisan 2015 Sayı 42

0
104

Çalışmalarımız / Toplantılarımız

6 Nisan Pazartesi günü 10:00’da Bakanlıkta nakillerle ile ilgili takvimleme toplantısı gerçekleşti.

7 Nisan Salı günü 13:00’de sendikamızın Göç Yasası Komite toplantısı gerçekleşti.

8 Nisan Çarşamba günü 12:00’de Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurullarımızın İvedi toplantısı gerçekleşti, ardından Basın toplantısı gerçekleşti. Gündem: İstifalar

8 Nisan Çarşamba günü 14:00’de Olağanüstü Temsilciler Kurulu Toplantımız gerçekleşti. Gündem: İstifalar

8 Nisan Çarşamba günü 14:00’de 1 Mayısla ilgili toplantı Dev-İş’te gerçekleşti.

 

Savcılıktan Hazırlık Ödeneği ile ilgili Beklenen Görüş Geldi

Savcılık gorusu 1Savcılık gorusu 2

Savcılık görüşüne göre Hazırlık ödeneğinin ödenmesinde ENGEL yok! Hedef ve stratejisi, kararlı, mücadeleci kitlesi doğru liderliği olan her kavga mutlaka başarıya ulaşır..camiamıza hayırlı olsun… Bu daha başlangıç, mücadeleye devam..

GÖÇ YASASI Ortadan Kaldırılmalıdır

93755

 

ogretmenler_meclis-1074x483

 

9 Nisan Perşembe günü KTOEÖS – KTÖS olarak Meclis önünde eylem gerçekleştirerek ortak basın açıklaması okundu, ardından sendikalarımızdan bir heyet oluşturularak Meclis İdari, Kamu, ve Sağlık İşleri Komitesi ile görüşüldü. Göç Yasasına öncelik verilerek görüşülmesi ve karara bağlanması için komitenin ivediliğini bu yasaya vermesi ve Göç Yasasının ortadan kaldırılması talebimizi yineledik. 

Ortak Basın Bildirisi Metni Web sitemizde

DUYURULARIMIZ

SON SÖZ ÖĞRETMENLERİMİZİN

Son Söz Öğretmenin

KTOEÖS’DE DOĞRUDAN DEMOKRASİ

Demokratik ülkelerde belirli sayıda imza toplanarak parlamentolara yasaların kaldırılması veya yeni yasa yapılması yetkisi verilmiştir.

HALK TEŞEBBÜSÜ dediğimiz bu usul karşısında nihai sonuç istenirse REFERANDUMA gidilir. Yani Referandum gezdirme usulü imza toplamamadan hem geçerlilik, hem güvenirlilik hem de kapsayıcılık bakımından daha demokratik bir uygulamadır.
Referandum toplumsal tercihlerin belirlenmesinde en ileri yöntemdir. Kıbrıs Türk Toplumu Annan planı döneminde çok büyük bir mücadeleyle Referandum hakkı elde etmiştir. Halkın araçlar, aracılar veya temsilciler olmadan iradesini kullanılabilmesi yöntemine doğrudan demokrasi denir. Referandum doğrudan demokrasinin bir yoludur.
Anayasal bir hak olan referandum hakkı tüzüğümüzün 13.maddesinin D bendinin 6. Fıkrasında Yönetim Kuruluna Güvenoyuna başvurma hakkını vermektedir.
Hal böyle iken tüzüğün bazı maddelerine uymayıp, bazı maddelerine sarılan;1/5 imzayı toplayıp seçimle ilgili gerekçeler olmadığı halde Sendikamızı karışıklık içine sokma pahasına seçim çağrısı yapan, bunu alışkanlık haline getiren ancak Referanduma yani doğrudan demokrasiye itirazlar koyan yaklaşımlar, antidemokratiktir, meşru değildir, bencilcedir, fırsatçılıktır ve Sendikamızı düşünmemektir.
Tüzüğümüzün 13.maddesinin D bendinin 12.fıkrası ‘ 21 kişilik Yönetim Kurulu üyelerinin sayısının yarıya düşmediği sürece Yönetim Kurulu yedek üyelerden tamamlanarak görevine devam edeceğini’’ açıkça belirtmektedir. Yönetim Kurulundan 7 üyenin istifa etmesi olağanüstü seçim gerekçesi değildir.

TÜM ÖĞETMENLERİMİZE DOĞRUDAN DEMOKRASİ ADINA SANDIĞI OKULLARA GÖTÜREREK; KAPALI OY, AÇIK SAYIM USULÜ İLE REFERANDUM HAKKI VERDİK
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ; SENDİKAMIZI KARIŞIKLIKTAN, KARGAŞADAN UZAK TUTMAYA, ÇIKILAN YOLU TAMAMLAMAK ADINA, FIRSATÇILIĞA PRİM VERMEMEK İÇİN İRADESİNİ ORTAYA KOYMAYA ÇAĞIRIYORUZ.