Vitrin demokrasisi de bitmiştir.

0
65

 

Halkına söz ve vaad vererek oylarını çalan ve meclis çoğunluğunu ele geçiren UBP hükümeti ülkemizi faşist bir anlayışla yönetmeye başlamıştır.
Bilgi, beceri vasıflarını kaybetmiş, kabul görecek doğruları üretmekten uzaklaşmış fakat güç bende istediğimi yaparım psikolojisine saplanmıştır.
AKP talimatları ile Kıbrıs Türk Toplumunu, varlıklarını, kurumlarını, kültürünü, geleceğini yok etmek için her yola, yönteme başvurmaya başlamıştır. UBP baskı, tehdit, yasa dışılık, polis ve güçle Kıbrıs Türk Toplumuna ihanet anlamına gelen peşkeş, antidemokratik politikaların uygulayıcısı konumuna gelmiştir. Koltuklarını korumak için sırtını AKP’ye dayayan –buna karşılık ülkesini, halkını “diyet” olarak kullanan bir anlayışla hükümet etme yoluna girmiştir.
UBP bir yandan DPÖ rakamları ve hesaplanma biçimleri ile oynanarak eksi hayat pahalılığı çıkartılmakta, müflis tüccarın hilelerine başvurulmaktadır. Eşel mobili fiili ortadan kaldırmakta, % 50’ye varan hayat pahalılığını sahtecilikle örtbas edilmektedir. Ekonomik verileri yaşayan, halkı hesap oyunları ile kandırılmaya çalışılmaktadır.
Diğer yandan Lefkoşa Belediyesindeki yolsuzlukları, pislikleri örtecek darbe niteliğindeki kararname ile yasalarla istediği gibi oynanmaktadır.
Birçok raporla suçlar ve yapanlar tespit edilmişken olayı yargıdan kaçıran, mağdur olmuş maaş almayan işten çıkarılan Belediye Çalışanlarına hiçbir çözüm önermeyen, belediyenin siyasetten arındırılacağı kötü yönetilmeyeceği bir demokratik açılım getirmeyen bir darbeci anlayışla “Belediye yönetimine el” konulmuştur. Borçların, suçluların ne olacağını açıklamayan faşist kararname ile yönetime el konulmuştur. Belli ki suçluların cezası ve faturası Lefkoşa halkına ve çalışanlara ödetilerek bir şeyler gizlenme gayreti içerisine girilmiştir. Yasalar da çiğnenerek hareket edilmektedir. Bu üslup ve anlayışla davranan UBP yönetimi ülkeyi yönetmeyi becerememiş, LTB’yi yönetmeyeceği de bilinmektedir. Yoksa birçok kuruma yapıldığı gibi iflas ettirilip peşkeş çekilme dönemi belediyelere de mi gelmiştir. Belediye hizmetleri de mi yeşil sermaye için bir RANT kapısı olarak düşünülmektedir!!!
Yurdu elinden gasp edilen, her kurumu siyasiler, yabancılar tarafından işgal edilen Kıbrıs Türk Toplumu bir bir varlıklarına el konulurken faturayı ödemesi de istenmektedir. AKP talimatları ile ülkemizi yöneten UBP yasaları ve demokrasiyi rafa kaldırmıştır. Tüm yolsuzluk, soygun, peşkeş, talanın faturası Kıbrıs Türk Toplumuna ödetilmeye çalışılmaktadır. Birlikte mücadele etme yurdumuza sahip çıkma zamanı gelmiştir. Kavanozu kırma, kavanoz demokrasisi dışında özgür bir ülkede yaşama zamanı gelmiştir. Bunun için birlikte mücadeleyi yükseltmek gerekmektedir.
Tahir GÖKÇEBEL
Başkan
Yönetim Kurulu a.
KTOEÖS
KIBRIS TÜRK ORTA EĞİTİM ÖĞRETMENLER SENDİKASI
Adres:Abdullah Parla Sokak No:5 Lefkoşa-KIBRIS Tel: (90-392) 2287971 – 2288753 – 2288764 Fax: (90-392) 2288648
e-mail: info@ktoeos.com Web adresi: www.ktoeos.com