Terörle İnsanlığı Kana Bulayanlar Affedilemez

0
46

Terör; masum, suçsuz insanları öldürerek haklı kavga yaptığını zanneden hastalıklı bir düşünce biçimidir. İster devlet, ister örgüt, ister birey olsun insanın doğuştan gelen en temel hakkı olan yaşama hakkına saldırarak, suçsuz insanları bu haktan kahpece mahrum bırakarak siyasi sonuca ulaşma hakkına sahip olamaz. Bu kirli siyaset, ideolojik körlük, yaratılan kan göllerinde boğulacaktır.

 

İster Ortadoğu’da, ister Güneydoğu’da, ister Ankara’da öldürülen insanların üzerinden politik, siyasi sonuç bekleyenler insan olamaz. Bir tek canlının hayatına son vermek bile affedilemezken, yüzlerce insanın ölmesine neden olan hasta politikalar insanlığın kanseridir ve tedavi edilmelidir.

 

Aynı coğrafyada yıllardır birlikte yaşayan halkların farklılıklarını ölüme dönüştüren bu hastalık bitirilmelidir. Barış ve huzur, Türkiye halklarının da, Ortadoğu ve diğer halkların da en önemli hakkıdır.

 

Terör saldırılarının artık son bulması çağrısını tekrarlarken, başta AKP ve her kesimi barışla birlikte kazanmaya çağırıyoruz.  Savaşı, terörü tercih eden anlayışları yüzlerce kez lanetliyor, kınıyoruz.

 

TÜRKİYE HALKLARININ BAŞI SAĞ OLSUN…

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)