Suriyeli Çocuklara Eğitim Kampanyası

0
75

Milyonlarca çocuk çatışmalar nedeniyle Suriye’den göç etmiş ve bu durum nedeniyle okula giderek eğitim alma hakkından mahrum bırakılmıştır. Onlar kayıp bir nesil olma riski altındalar.

15 Ocak günü, BM Ofisinin İnsani İşler Koordinasyonu (OCHA), büyük bağışçı ülkelerin karar vericileri ile önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor.

Yüz binlerce çocuğun ait olduğu okullara geri dönmeleri ve eğitimlerine devam etmelerine öncelik verileceğinden emin olmalıyız. 

 Bugün sesimizi yükselterek , yarın Suriye’nin çocuklarının okullara dönebilmeleri için liderlere baskı yapabiliriz. 

Geçtiğimiz aylarda, on binlerce insan Dünya Okulda dilekçesine imzalarını koydular. Bu imzalar 1 milyon  $  toplanmasına yardımcı olarak – 400,000 Suriyeli mülteci çocuğun okula geri dönmeleri projesinin hayata geçmesine destek oldular. 

Bu destek sayesinde, büyük uluslararası bağışçılar 15 Ocak tarihinde vaadinde bulundukları bağışların planlamasını görüşmek üzere bir araya gelecek.

Eğitime gerekli önceliğin verilerek, yüz binlerce çocuğun artık eğitim alacaklarından emin olmamız için şimdi yapmamız gereken şey, toplantıya ev sahipliği yapacak İnsani İşler Koordinasyonu Birleşmiş Milletler Ofisi’ne taleplerimizi yinelemektir. 

Bu mümkün. Sizin desteğiniz eğitim konusunun masaya yatırılmasına katkı koydu ve derhal harekete geçilmesi için baskılarımız devam etmektedir. 

HEMEN ŞİMDİ bir şeylerin yapılması gerektiğini dünya liderlerine vurgulamak için taleplerimizi hatırlatmamız gerekmektedir. 

Pes etmemeliyiz . 5000’den Lübnan’lı çocuk her hafta çatışmalardan dolayı ülkelerini, evlerini ve okullarını bırakmak ve kaçmak zorunda kalıyor.  Eğitim olmadan kayıp bir nesil olacakları bir gerçek. Dünya çocuklarına eğitim sağlayabilmek için kampanyaların devam ettirilmesi hayatidir. 

Suriyeli çocukların okullara dönmesine sadece haftalar kaldı !! 

 

[iframe frameborder=’0′ height=’540px’ src=’https://www.thunderclap.it/projects/7985-support-the-children-of-syria/embed’ width=’250px’]