Statüko Bekçilerinin Barışı Provoke Etmesine İzin Vermeyeceğiz

0
126

Son günlerde görüşmelerde yakalanan çözüm momentini provoke etmeye yönelik saldırılar artmıştır. Barış, çözüm, federal Kıbrıs’ı savunanları sindirmeye yönelik saldırılar arttırılmış, son olarak Kamil Hür’e yapılan saldırıyı ise bu anlamda görüyor ve kınıyoruz.

Barış ve Demokrasiyi çalıştırmak istemeyen karanlık güçlerin yıllarca Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Toplumunu korku altında tutarak oluşturdukları statükoyu sürdürme gayreti olan bu ve benzeri saldırıları kabul etmeyeceğiz.

Bu tür saldırılar aslında demokrasiye, barışa yapılmaktadır. Bu saldırıları kimlerin yaptığını toplum olarak yaşadığımız tecrübelerden dolayı gayet iyi bilmekteyiz. Bizleri yönetenlerin, polisin de bildiğini sanıyor ve kısa sürede polisten net bir açıklama yapılmasını, faillerin teşhir edilmesini ve adalete teslim edilmelerini bekliyoruz.

Demokratik, özgürlükçü, barışçıl eylem ve gösteri hakkı anayasal bir haktır. Yıllardır Kamil Hür ve diğer insanlar üzerinde oluşturulan polis baskısı, bu hakkı kullananlara yapılan ırkçı ve şoven saldırıların azmediricisi olduğunu biliyoruz.

Kıbrıs adasında Çözüm ve Barış’ın, Demokrasinin ortadan kaldırılmasına, yasemin kokulu sokaklarının karanlık güçlere teslim edilmesine izin vermeyeceğiz.

“Faili meçhullerin!!” terör estirerek  Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Toplumlarına şiddeti, baskıyı ve korkuyu empoze ederek Toplumlar Susturulamaz. Eski dönemlere dönme gayretindeki Statüko Bekçilerine, ırkçı, şoven anlayışlara müsaade etmeyeceğimizi bildirir, Sn. Kamil Hür’e geçmiş olsun dileriz.

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)