Sn Çavuşoğlu; Kıbrıs Türk Toplumuna Hakaretinizi İade Ediyoruz

0
92

Kıbrıs Türk Toplumunun kimliğine, kültürüne, yasayışına, diline, dinine sürekli olarak müdahale etmeyi, saldırmayı alışkanlık haline getiren TC yetkililerini uyarıyoruz.

Kıbrıs Türk Toplumu yüzyıllardır Kıbrıs adasında kendine özgü yaşam tarzını korumuş, baskı ve tehditlere boyun eğmemiştir. Bugün “İngiliz Piçi” suçlamalarını yapan adi, kaba anlayışı sahiplerine iade ediyoruz.

İlahiyat okulunun masumane bir talep olmadığını, Kıbrıs Türk Toplumunu dönüştürme hamlesi olduğunu, hak ve özgürlükler gerekçe yapılarak, esas hak ve özgürlükleri ortadan kaldıracak tekçi, baskıcı, siyasal, İslamcı bir proje olduğu daha net ortaya çıkmıştır. Türkiye’de bile proje okulları, öğretmen kıyımlarıyla okullar tarikatlara teslim edilmiştir.

            Sn. Çavuşoğlu, kendi ülkesindeki taleplere karşılık vermezken, Kürtleri, Alevileri, Sünni Mezhebi dışındakileri yok sayarak faşizan baskıları uygularken, ülkemizde “Talep Var, Demokrasi Var” diyerek Anayasa ve Milli Eğitim Yasasını hiçe sayan, mahkemeyi baskı altına almaya çalışan tavrını şiddetle kınıyoruz.

İdeolojik dayatmalarını, Fetocu cemaatin deşifre olmasından sonra kendilerine yakın tarikat ve vakıf örgütleriyle masum öğrencileri ve velileri kullanarak örgütleme çalışmalarına dönüştürme çabasına destek vermek için Sn. Çavuşoğlu’nun adamıza gelerek haddini aşan açıklamalarını iade ediyoruz.

            Okulu kapatma değil, Anayasa ve Milli Eğitim Yasasına bağlı bir okul olmasını, Bilimsel, Demokratik, Laik bir eğitim vermesini istiyoruz. Mahkeme emretmesine rağmen mahkeme kararıyla dalga geçercesine 5 tane okul daha açacağız diyen küçük kabadayı edasını kendisine iade ediyoruz.

Kendi ülkesinde hiçbir talebi dikkate almayan zihniyetin ülkemizde talepten, demokrasiden söz etmesinin takiyeci anlayışına ve tavsiyelerine ihtiyacımız olmadığını vurgularız.

            Omurgasız siyasetimizden cesaret alarak, Kıbrıs Türkünü her fırsatta aşağılama, patronluk, kabadayılık edasıyla yapılan bu saldırıları iade ediyoruz.

Sn. Çavuşoğlu ve onun gibilerinin bizlere demokrasi, hak, hukuktan bahsedecek yüzleri yoktur. Kıbrıs Türk Toplumunun yıllardır verdiği var olma mücadelesi ile ayakta kalmayı başarmıştır. Bekasına yönelik saldırılarla, dayatmalara boyun eğmemiştir, bugün de eğmeyecektir. Misafir olarak haddini aştığını, çirkin yaklaşımlarına boyun eğmeyeceğimizi, Takiye yaparak toplumumuza giydirilmek istenen gömleği reddettiğimizi bir kez daha vurgularız.

Bu toplumun yaşayışını, kültürünü, kinliğini, dilini, dinini tehdit olarak algılayan ve her türlü saldırıyı kendisine hak olarak gören bu anlayışın “Kıbrıs’ta Çözüm ve Barışı Savunuyorum” demesinin takdirini de halkımıza bırakıyoruz.

 

Kamuoyuna Duyurulur.

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

          Başkan

Yönetim Kurulu (a.)