Sağlıklı, Güvenli ve Yüz Yüze Sürdürülebilir bir Akademik Yıl Diliyoruz

0
122

Değerli Eğitim Emekçilerimiz,

Yeni bir eğitim yılı daha, yıllardan beri süregelen sorunların yanında pandemiden  dolayı da ortaya çıkan yeni sorunlarla başlamıştır. Covid-19 pandemisi tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de genci, yaşlısı, işçisi, öğretmeni, öğrencileri ve velileri ile hepimizi olumsuz etkilemiştir. Alınmayan önlemler ve yıllardır kamusal eğitime yapılmayan yatırımlar neticesinde birçok öğrencinin nitelikli eğitim alma hakkı gasp edilmiştir.

Yeni eğitim yılında koşulların iyileştirilmesi, okul ortamlarının sağlıklı ve güvenli bir yapıya kavuşturulması için uygulanabilir öneriler ortaya koymamıza rağmen, bu önerilerimiz yok sayılmıştır. Yine sorunlarla yeni bir akademik yıla başlıyoruz. Pandemiyle geçen 1,5 yılda eğitimde yaşanan aksaklıklar,  belirsizlikler ve sorunlara karşı mücadelemizi yılmadan, üyelerimizden aldığımız güç ve destekle sürdürdük, sürdürmeye devam edeceğiz.

Sendikamız eğitim emekçilerinin sesi olmaya, sorunları dile getirmeye, çözüm odaklı öneriler sunmaya ve uygulanması için baskı yapmaya yılmadan devam edecektir.

Eğitimdeki aksaklıkları en iyi gören bizleriz, her gün yaşadığımız olumsuzlukları bilen bizleriz, öğrencilerimize değer veren bizleriz, bu amaçla hep birlikte dayanışma içerisinde olacağız.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ !

 

Eğitim çalışanlarını kaderlerine terk eden, yalnızlaştıran,

sorunlara boğan anlayışa izin vermeyeceğiz.

Sağlıklı ve güvenli okullar için,

mesleğimizi icra edebileceğimiz donanımlı ve altyapısı yeterli okullar için,

 sesimizi yücelteceğimiz bu yeni akademik dönemde tüm öğretmen, öğrenci ve eğitim çalışanlarına verimli, sağlıklı ve güvenli bir okula dönüş diliyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Ozan ELMALI

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)