Rehber Öğretmenlerimize Yönelik Özel Eğitim Bilgilendirme Seminerlerimiz Gerçekleşti

0
354

Özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerimizin sayısı her geçen yıl artmasına rağmen, içinde bulunduğumuz öğretim yılında da öncekilerde olduğu gibi özel eğitim kadrosu açılmayıp atama yapılmamış, öğretmenlerimiz ve okul idarelerimiz yaşanan sıkıntılarla baş başa bırakılmıştır.

Okullarımızı ziyaret ettiğimizde ve de temsilcilerimiz aracılığıyla sendikamıza ilettiğiniz bu konuda yaşanan sıkıntıları dikkate alarak rehber öğretmenlerimizle toplantı yapmış ve öncelikle söz konusu sıkıntıların tespiti için tüm okullarımızda rehber öğretmenlerimize yönelik anket uygulamış, sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda 2 Mart 2018, Cuma Lefkoşa, Girne, Güzelyurt bölgesi rehber öğretmenlerimize KTOEÖS Lefkoşa merkez binamızda 09:00 – 15:00 saatleri arasında, Özel Eğitim Uzmanı Sn. Mukaddes Demirok’un katılımıyla bilgilendirme semineri düzenledik.

Ayrıca, 9 Mart 2018, Cuma Mağusa ve Karpaz bölgesi rehber öğretmenlerimize yönelik KTOEÖS Mağusa lokalimizde 09:00 – 15:00 saatleri arasında bilgilendirme seminerimiz gerçekleşti.