Okul Yapım İhalesi Neden Sürekli Ertelenmektedir?

0
80

Okul Yapım İhalesi Neden Sürekli Ertelenmektedir?

Bayraktar ortaokulunun ders yılı ortasında yıkılma tehlikesi nedeniyle eğitime devam için Hala Sultan İlahiyat Kolejine taşınması kamusal eğitime, halkın çocuklarına verilen değeri gözler önüne sermesi bakımından önemli bir örnektir.

KTOEÖS olarak velilerimizi, öğrencilerimizi daha zorda ve risk altında bırakmamak için bayraktar ortaokulunun eğitimine HSİK’te yıl sonuna kadar devam edebilmesi için sorun yaratma yerine risk aldık ve bakanlıkla anlaştık. Attığımız imzanın gereklerini yerine getirdik, ihmalkarlık yüzünden çocuklarımızı, öğretmenlerimizi tehlikeye düşürenlerle eğitimin devam etmesi için antlaşma yaptık. 2016-2017 öğretim yılının bayraktar ortaokulunun yeni binalarında başlayacağına eğitim bakanlığı imza koymuştur. Bu gün oldu bayraktar ortaokulunda çalışma başlatılmamıştır. Yıkılma tehlikesi altındaki okula bütçe bulunması ve okulun 2016-2017 öğretim yılında yeni binalarında başlamasının imzası atılmasına rağmen iki kez oldu ihale ertelemesi yapılmakta ve süreye oynanır görüntüsü vermektedir. Bazı medyatörler de yeni okula ne gerek vardır haberleri yaparak çocukların, öğretmenlerin hayatları ile dalga geçmektedir.

 

Eğitim Bakanlığına soruyoruz:

  • Ders yılı başında okulumuzun yeni binalarında eğitime başlayacağı imzası vardır. Para ayrılmıştır ihale neden sürekli ertelenmektedir
  • Hükümet erteleyerek parasını GASP mı edecek? Birileri bu paraya mı göz koydu?
  • İhaleye şimdi çıksa bile belki okul yapımına yetişebileceği şüpheli olmasına rağmen zaman niye harcanmaktadır?
  • Halkın gittiği okullarda KAOS yaşatılması kimlerin işine geliyor? Kime hizmet edilmektedir?
  • Okul değil de kullanılmayan CAMİ, külliye yapımı sorun olmazken neden okul yapımları sorun olmaktadır?
  • Hükümet ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı atılan imzayı çocuk oyuncağı mı sanmaktadır?

Halkın gittiği okulları ihmal eden bir Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı istemiyoruz.

Kamu okullarının sürekli ihmal edilmesi kabul etmiyoruz. Süreci takip edeceğimizi ve ders yılı başında çıkacak kaosun sorumlusunun HÜKÜMET ve EĞİTİM BAKANLIĞI olacağını bildiririz.

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu a.